Kolejny dramat na drodze. Mimo wysiłków świadków wypadku, kobieta spłonęła w samochodzie.

Kolejny dramat na drodze. Mimo wysiłków świadków wypadku, kobieta spłonęła w samochodzie.

5 maja 2019 Wyłączono przez administrator

Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi SMS-ami i apeluje o ostrożność. To próba wyłudzenia!

Do tego przerażającego wypadku doszło wczoraj wieczorem. Na drodze przebiegającej przez Orzesze-Gardawice w drzewo uderzył samochód osobowy, który jechał w stronę Katowic.

Wypadek wydarzył się na prostym odcinku Wiślanki. O godz. 20.02 auto osobowe zjechało nagle na pobocze i uderzyło w drzewo.

Świadkowie wypadku zatrzymali się i natychmiast pospieszyli z pomocą. Jednak samochód stanął w ogniu.
Ludzie bezradnie patrzyli jak płomienie sięgają siedzącej za kierownicą kobiety. Wysoka temperatura nie pozwalała nikomu zbliżyć się do pojazdu.

Katowickie schronisko dla zwierząt bije na alarm. Ktoś rozrzucił parówki z dziwną zawartością. Jeden z psów, wykorzystując nieuwagę wolontariusza, zjadł taką parówkę.

Kobiety nie zdołano uratować. Droga w kierunku Katowic przez długi czas była nieprzejezdna.

Wczorajszego wieczoru i w nocy doszło jeszcze co najmniej do dwóch innych groźnych wypadków. Jeden z nich zablokował kolejną drogę do Katowic. Policja musiała wyznaczyć objazdy.

Ten wypadek miał miejsce o godz. 23.09 na DK 1. Dwupasmówka łącząca Częstochowę i Katowice została zablokowana na skutek zderzenia samochodu ciężarowego i busa.

Czy to jest akt patriotyzmu? Rozjechać, zniszczyć Muchowiec.

Do wypadku doszło na obszarze Łochyni. Ranna została jedna osoba.

O godz. 18.11 miał miejsce jeszcze jeden wypadek. Tym razem w zderzeniu dwóch samochodów osobowych rannych zostało aż siedem osób. Na szczęście rany okazały się lekkie.

Na zdjęciu: strażacy OSP Gardawice podczas jednej z akcji. Fot. OSP Gardawice.

Niewykluczone, że matka martwego noworodka pochodzi spoza powiatu, gdzie znaleziono ciałko. Publikujemy apel śląskiej policji o pomoc w jej poszukiwaniach.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***

Prywatne stanowisko obronne? Czemu nie. Własny schron bojowy? Jak najbardziej. Rozdają bunkry.

 

 

 

Toksyczne grillowanie. Na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach przeprowadzono badania sprzedawanych w sklepach brykietów do grilla i węgli drzewnych. Konkluzja tych badań: Nie wiedząc o tym sami siebie trujemy.

 

 

 

Majówka ze śmiercią. Seria strasznych wypadków na drogach naszego regionu. Ten, widoczny na zdjęciu, został sfilmowany przez kamerę monitoringu.

 

 

 

Pijani kierowcy usiłowali przechytrzyć policję. Nie wszystkim się udało.

 

 

 

Pięć dni temu wyszedł z domu i do chwili obecnej nie daje znaku życia. Zrozpaczona rodzina prosi o każdą informację na jego temat. Prowadzone przez policję intensywne poszukiwania na razie nie dają rezultatu.