Możliwe, że kierowcy przestaną wreszcie rozjeżdżać Strefę Kultury. Powrót do pomysłu sprzed lat.

Możliwe, że kierowcy przestaną wreszcie rozjeżdżać Strefę Kultury. Powrót do pomysłu sprzed lat.

5 maja 2019 Wyłączono przez administrator

Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi SMS-ami i apeluje o ostrożność. To próba wyłudzenia!

Podczas kolejnych imprez masowych Strefa Kultury jest rozjeżdżana. Kierowcy parkują nie tylko na trawnikach. Zostawiają samochody na chodnikach, które są nieprzystosowane do ciężaru pojazdów i w ten sposób ulegają dewastacji. Niektórzy zastawiają autami nawet przejścia dla pieszych.

Podczas niedawnej akcji „Parkuj Kulturalnie” komendant straży miejskiej wyraził pogląd, że ciągłe karanie kierowców mandatami nic nie daje. Podał wówczas liczby.

Od początku roku do połowy kwietnia strażnicy podjęli 325 interwencji związanych z nieprawidłowym parkowaniem w Strefie Kultury. Wystawili 195 mandatów. A kierowcy dalej łamią przepisy i dopuszczają się aktów wandalizmu.

Katowickie schronisko dla zwierząt bije na alarm. Ktoś rozrzucił parówki z dziwną zawartością. Jeden z psów, wykorzystując nieuwagę wolontariusza, zjadł taką parówkę.

Dlatego władze Katowic wróciły do pomysłu budowy parkingu wielopoziomowego. Kilka lat temu zarzucono ten pomysł, gdyż koszt inwestycji był ogromny (kilkaset milionów złotych).

Jeśli wielopoziomowy parking w Strefie Kultury powstanie, to trzeba będzie za parkowanie w nim zapłacić. Zapewne niemało.

Niewykluczone, że matka martwego noworodka pochodzi spoza powiatu, gdzie znaleziono ciałko. Publikujemy apel śląskiej policji o pomoc w jej poszukiwaniach.

Na razie myśli się o wprowadzeniu opłat za parkowanie w Strefie Kultury. Z pewnością zmniejszy to liczbę chętnych do parkowania tutaj – więc może również skończy się poszukiwanie miejsc do pozostawienia samochodu gdziekolwiek, np. na trawnikach czy traktach dla pieszych.

Być może – w trakcie imprez masowych – opłaty za wjazd i parkowanie należałoby wprowadzić również na Muchowcu. Przy okazji Biegu z Flagą liczni kierowcy pokazali, że biegać to może potrafią. Ale przespacerować się w miejsce imprezy już nie umieją. Nasz czytelnik sfotografował wówczas bardzo wiele samochodów parkujących na alejkach i na terenach zielonych.

Czy to jest akt patriotyzmu? Rozjechać, zniszczyć Muchowiec.

O sprawie jako pierwsza napisała „Gazeta Wyborcza” przytaczając opinię wiceprezydenta Bogumiła Sobuli. Na zdjęciu: jak widać Strefę Kultury rozjeżdżają nie tylko przyjezdni.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***

Prywatne stanowisko obronne? Czemu nie. Własny schron bojowy? Jak najbardziej. Rozdają bunkry.

 

 

 

Toksyczne grillowanie. Na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach przeprowadzono badania sprzedawanych w sklepach brykietów do grilla i węgli drzewnych. Konkluzja tych badań: Nie wiedząc o tym sami siebie trujemy.

 

 

 

Majówka ze śmiercią. Seria strasznych wypadków na drogach naszego regionu. Ten, widoczny na zdjęciu, został sfilmowany przez kamerę monitoringu.

 

 

 

Pijani kierowcy usiłowali przechytrzyć policję. Nie wszystkim się udało.

 

 

 

Pięć dni temu wyszedł z domu i do chwili obecnej nie daje znaku życia. Zrozpaczona rodzina prosi o każdą informację na jego temat. Prowadzone przez policję intensywne poszukiwania na razie nie dają rezultatu.