Czy to jest akt patriotyzmu? Rozjechać, zniszczyć Muchowiec.

Czy to jest akt patriotyzmu? Rozjechać, zniszczyć Muchowiec.

2 maja 2019 Wyłączono przez administrator

Nasz czytelnik jest przerażony. Wybrał się dzisiaj na Muchowiec.

Tak jak on wybrało się tam wiele osób korzystając z tego, że majówka nie taka słotna jak prognozowano. Niestety, ogromna część z nich to osoby, które przyjechały tu samochodami.

Wszyscy ci ludzie, jak podkreśla nasz czytelnik, zjawili się dziś na Muchowcu z okazji Biegu z Flagą. Poprzez udział w tej imprezie pokazują, jakimi są dobrymi Polakami, patriotami i obywatelami. Czy są?

Muchowiec i Dolina Trzech Stawów to nie tylko teren rekreacyjny dla mieszkańców Katowic. To również ostoja rzadkich, czasem wymierających gatunków roślin oraz zwierząt.

Na Muchowcu żyją m.in. jaszczurki, węże i żmije oraz mnóstwo płazów. Z pewnością jest ich zbyt dużo. Teren zielony jest natomiast zbyt zielony. Zieleń zajmuje tu zresztą zbyt wiele miejsca. Tak wiele, że brak go dla samochodów.

– Wszystko rozjechane – żali się nasz czytelnik.

Ponieważ obawia się tego, że zaraz popłynie w jego stronę hejt, poprosił, by nie ujawniać jego imienia i nazwiska. Przysłał natomiast zdjęcia tych, którzy być może w tegorocznym Budżecie Obywatelskim poprą jakże pożyteczny projekt okrojenia terenów zielonych na Muchowcu o jedną czwartą.

Po co? A po to, by na odzyskanej od żab, zaskrońców, traw oraz chwastów ziemi wylać elegancki beton i zrobić parkingi. Będzie to obywatelski akt patriotyzmu.

A więc sobie popatrzmy (21 zdjęć… razy od jednego do kilkunastu samochodów na każdym zdjęciu):

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***

Niewykluczone, że matka martwego noworodka pochodzi spoza powiatu, gdzie znaleziono ciałko. Publikujemy apel śląskiej policji o pomoc w jej poszukiwaniach.

 

 

 

Seria groźnych dla życia wypadków z udziałem jednego z mebli sprzedawanych w Ikei. Firma jest przekonana, że zawinili klienci, ale wydaje ostrzeżenie i uruchamia ?akcję naprawczą?.

 

 

 

Motocyklista mógł być w szoku po wypadku, do którego sam doprowadził. Wyglądał jakby go obdarto ze skóry.

 

 

 

Porzucona budowa autostrady w woj. śląskim. Podwykonawcy nie otrzymali należnych im pieniędzy. Kto ją nam wybuduje?

 

 

 

Nie dotykajcie tych jaj. Wykryto skażenie bakteriologiczne na skorupkach. Przedstawiciele sieci dyskontów wydali apel do klientów.