Coraz więcej transkrypcji małżeństw jednopłciowych. W Katowicach odmówiono, w innych miastach regionu różnie.
Coraz więcej par jednopłciowych stara się o wpisanie zagranicznych aktów małżeństwa do polskich ksiąg stanu cywilnego. Jak ustaliła „Gazeta Wyborcza”, w Katowicach wydano decyzję odmowną, ale sprawa trafiła już do wojewody śląskiego.
