Niewykluczone, że matka martwego noworodka pochodzi spoza powiatu, gdzie znaleziono ciałko. Publikujemy apel śląskiej policji o pomoc w jej poszukiwaniach.

Niewykluczone, że matka martwego noworodka pochodzi spoza powiatu, gdzie znaleziono ciałko. Publikujemy apel śląskiej policji o pomoc w jej poszukiwaniach.

2 maja 2019 Wyłączono przez administrator

Przekazujemy apel śląskiej policji w pełnym i nie zmienionym brzmieniu:

„Zawierciańscy policjanci poszukują matki martwego dziecka porzuconego w rzece Krztynia niedaleko miejscowości Grabiec. Makabrycznego odkrycia dokonał przypadkowy przechodzień.
Obecny na miejscu prokurator zlecił sekcję zwłok. Osoby mogące pomóc w ustaleniu tożsamości matki noworodka proszone są o pilny kontakt pod nr tel.: (032) 67 38 255 lub z najbliższą jednostka Policji za pośrednictwem numeru alarmowego 112.

Martwego noworodka znalazł mieszkaniec gm. Szczekociny. Ciało dziecka zauważył przy brzegu rzeki Krztynia, która płynie wzdłuż drogi krajowej nr 78.

Mężczyzna poinformował policję o swym makabrycznym odkryciu. Obecny na miejscu prokurator zlecił przeprowadzenie sekcji zwłok. Obecnie trwają poszukiwania matki dziecka.

Zawierciańscy policjanci zwracają się z apelem do mieszkańców gminy Szczekociny i okolicznych miejscowości oraz do innych osób o przekazywanie wszelkich informacji mogących pomóc w ustaleniu tożsamości matki noworodka.

Nie wykluczamy, że może ona również pochodzić spoza naszego powiatu. Wszelkie spostrzeżenia prosimy kierować pod nr tel. 32 6738 255 lub 112.

Informacje można także przekazać za pomocą poczty elektronicznej: [email protected]. lub za pomocą formularza ?Powiadom nas? zamieszczonego na stronie KPP Zawiercie.

W każdym przypadku gwarantujemy anonimowość!

Kodeks karny dla matki, która pozbawia życia swoje dziecko w okresie porodu i pod wpływem jego przebiegu przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Taki czyn może być także zakwalifikowany jako zabójstwo”.

Na zdjęciu: miejsce znalezienia maleńkiego ciałka. Fot. Policja Śląska.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***

Seria groźnych dla życia wypadków z udziałem jednego z mebli sprzedawanych w Ikei. Firma jest przekonana, że zawinili klienci, ale wydaje ostrzeżenie i uruchamia ?akcję naprawczą?.

 

 

 

Motocyklista mógł być w szoku po wypadku, do którego sam doprowadził. Wyglądał jakby go obdarto ze skóry.

 

 

 

Porzucona budowa autostrady w woj. śląskim. Podwykonawcy nie otrzymali należnych im pieniędzy. Kto ją nam wybuduje?

 

 

 

Nie dotykajcie tych jaj. Wykryto skażenie bakteriologiczne na skorupkach. Przedstawiciele sieci dyskontów wydali apel do klientów.

 

 

 

Co w tym miesiącu w Katowicach? Na liście wydarzeń i imprez koncerty, spotkania z ciekawymi ludźmi, seanse filmowe. No i koniecznie majówki.

 

 

 

Samozwańczy ?szeryf? spowodował ogromne zagrożenie na DTŚ. Policja publikuje nagranie i kieruje do sądu wniosek o odebranie ?szeryfowi? uprawnień oraz skierowanie go na badania lekarskie.

 

 

 

Awaria i pożar w elektrowni jądrowej niedaleko polskiej granicy. W linii prostej znajdującej się od Katowic kilkaset kilometrów bliżej niż Czarnobyl.