Budżet obywatelski w Katowicach – z większością wniosków czekano do samego końca.

Budżet obywatelski w Katowicach – z większością wniosków czekano do samego końca.

5 maja 2024 Wyłączono przez administrator

Na ostatnią chwilę. Budżet obywatelski w Katowicach – z większością wniosków czekano do samego końca.

***

To ciekawe, ale aż 125 propozycji, co zmienić w Katowicach za pieniądze z budżetu obywatelskiego, zostało zgłoszonych w ostatnim dniu przyjmowania zgłoszeń. To prawie 40 proc. wszystkich propozycji.

Na szczęście udało się. Teraz są one sprawdzane pod kątem, czy można je zrealizować. Bo przecież trudno np. zrobić skwer na nieużytku, który nie jest własnością miasta.

Najwięcej propozycji zgłosili mieszkańcy Ligoty i Panewnik (urzędnicy ujmują je jako jedną dzielnicę). Na drugim miejscu jest śródmieście, na trzecim Murcki.

Jak pamiętamy z poprzednich edycji, za pieniądze z budżetu obywatelskiego powstał pierwszy wodny plac zabaw, potem kolejne. To samo dotyczy tężni solankowej.

Za pieniądze budżetu obywatelskiego do bibliotek kupowane są książki, na niektórych ulicach montowane są kamery monitoringu, remontowane są chodniki czy porządkowane niektóre miejsca w mieście.

Czasami za pieniądze budżetu obywatelskiego realizowane są podobne inwestycje jak te, które wykonuje się za inne środki miasta. Nie wszystkim się to podoba, ale pamiętajmy – o tym, na co zostaną wydane środki z budżetu obywatelskiego decydują mieszkańcy w głosowaniu.

To głosowanie odbędzie się we wrześniu. Możemy głosować (tradycyjnie już) również za pośrednictwem internetu. Wystarczy zwykły smartfon.

***

Chodziło o nasze zdrowie i życie: „Czas próby. Część trzecia”.

Po kliknięciu otworzy się strona z filmem. Tam wystarczy kliknąć „odtwórz film”.

 

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***