Żałosne tłumaczenie sprawcy.

Żałosne tłumaczenie sprawcy.

18 maja 2024 Wyłączono przez administrator

Pies przywiązany do śmietnika. Żałosne tłumaczenie sprawcy.

51-latek ze Świętochłowic bez skrupułów porzucił swojego starego psa przy kracie śmietnika. Przywiązał go tak, by zwierzę nie mogło się uwolnić.

Stało się to na początku miesiąca. Mężczyzna przywiązał schorowanego czworonoga do kraty, po czym odszedł, pozostawiając zwierzę na pastwę losu.

Horror na ulicy Granitowej

Pierwszego dnia majówki dyżurny miejscowej komendy odebrał wstrząsające zgłoszenie o porzuconym psie przy ulicy Granitowej. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji, który potwierdził zgłoszenie.

Pies był przywiązany do kraty śmietnika, wyraźnie osłabiony i zdezorientowany. Funkcjonariusze wezwali pracowników schroniska z Chorzowa, którzy zaopiekowali sięi czworonogiem.

„Nie miałem siły się nim zajmować” – żałosne tłumaczenie oprawcy

Policjanci szybko ustalili, że tego samego dnia, gdy pies został uwiązany do śmietnika, jego właściciel próbował oddać go do schroniska, ale spotkał się z odmową. Bez serca porzucił więc zwierzę na ulicy.

Sprawą zajęli się świętochłowiccy funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Udało im się namierzyć i zatrzymać okrutnego właściciela.

Mężczyzna przyznał się do pozostawienia uwiązanego psa, tłumacząc, że pies był stary i schorowany, a on sam nie miał siły się nim zajmować.

Grozi mu do 3 lat więzienia

Mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzętami, za które grozi mu do 3 lat więzienia. Prawo wyraźnie stanowi, że porzucenie psa jest traktowane jako znęcanie się nad zwierzętami.

Policja apeluje do wszystkich o odpowiedzialność i przypomina, że w przypadku trudności z opieką nad zwierzęciem, istnieją liczne instytucje i organizacje, które oferują pomoc.

***

Ważny temat:

Śląski program refundacji in vitro to wielka tajemnica wiary.

***

KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***