Majówka ze śmiercią. Seria strasznych wypadków na drogach naszego regionu. Ten, widoczny na zdjęciu, został sfilmowany przez kamerę monitoringu.

Majówka ze śmiercią. Seria strasznych wypadków na drogach naszego regionu. Ten, widoczny na zdjęciu, został sfilmowany przez kamerę monitoringu.

3 maja 2019 Wyłączono przez administrator

Nagranie wygląda przerażająco. Samochód osobowy wjeżdża na przejazd kolejowy w momencie, gdy nadjeżdża pociąg towarowy. Dochodzi do zderzenia.

Uderzone auto, niczym jakaś drobinka zostaje wyrzucone w powietrze. Siła uderzenia jest tak ogromna, że samochód obraca się wokół swojej osi i turla niczym piłka.

Pod koniec nagrania widać, jak w okolicach przejazdu ktoś się nagle podnosi i bez celu biega. To mężczyzna. Podczas uderzenia został wyrzucony na zewnątrz.

To tylko jeden z wypadków, do których doszło podczas tegorocznej majówki. Miał on miejsce 30 kwietnia w Radlinie.

Z pociągiem towarowym zderzył się tam ford coguar. Wewnątrz były dwie osoby. Obie trafiły do szpitala. Pasażer walczy o życie.

***

Dzisiejsze święto Konstytucji 3 Maja zaczęło się tragicznie. O godz. 7 w Harbutowicach pod Cieszynem 29-letnia kobieta straciła panowanie nad samochodem.
Zjechała na środek szosy. Na pasie rozdzielającym dwie jezdnie uderzyła w bramownicę drogową.

W wyniku uderzenia samochód rozpadł się na dwie części. Świadkowie wypadku zaczęli ratować życie młodej kobiety.

Wezwano ratowników, którzy zjawili się błyskawicznie. Mimo to życia ludzkiego tym razem nie udało się uratować.

Według wstępnych ustaleń przyczyną wypadku była zbyt duża prędkość samochodu. Co więcej kierująca nie miała prawa jazdy.

***

Kilka godzin wcześniej do tragedii doszło na drodze krajowej 88 w Gliwicach. O 23.20 na ul. Jeziorańskiego samochód osobowy zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo ciężarówką.

Kierowca zginął na miejscu. Pasażerka została przewieziona
do szpitala.

***

W czwartek 2 maja o godz. 15.40 do kolejnej tragedii doszło w Olsztynie w powiecie częstochowskim. W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym jedna osoba zginęła, a pięć zostało rannych.

Zawinił kierowca samochodu marki Volkswagen Golf. Postanowił on wyprzedzić ciąg innych samochodów.

Uczynił to nie bacząc, że z przeciwnej strony nadjeżdża motocykl. Nie zdążył „uciec” na swój pas. Uderzył w motor, którym jechały dwie osoby.

Motocyklista zginął. Pasażer motocykla był w stanie bardzo ciężkim. Śmigłowiec przeniósł go do szpitala.

Kierowca samochodu nie odniósł żadnych obrażeń. Ranni natomiast zostali pasażerowie samochodu. Oni również trafili do szpitala.

***

Ku przestrodze policja udostępniła zarówno nagranie zderzenia samochodu z pociągiem, jak i zdjęcia z miejsca pozostałych tragedii.

Nagranie zderzenia z pociągiem: KLIKNIJ

Zdjęcia z miejsc wypadków: Radlin (policja Wodzisław Śląski), Harbutowice (policja Cieszyn), Olsztyn (policja Częstochowa). Link otworzy się po kliknięciu w zdjęcia.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***

Pięć dni temu wyszedł z domu i do chwili obecnej nie daje znaku życia. Zrozpaczona rodzina prosi o każdą informację na jego temat. Prowadzone przez policję intensywne poszukiwania na razie nie dają rezultatu.

 

 

 

Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi SMS-ami i apeluje o ostrożność. To próba wyłudzenia!

 

 

 

Katowickie schronisko dla zwierząt bije na alarm. Ktoś rozrzucił parówki z dziwną zawartością. Jeden z psów, wykorzystując nieuwagę wolontariusza, zjadł taką parówkę.

 

 

 

Czy to jest akt patriotyzmu? Rozjechać, zniszczyć Muchowiec.

 

 

 

Niewykluczone, że matka martwego noworodka pochodzi spoza powiatu, gdzie znaleziono ciałko. Publikujemy apel śląskiej policji o pomoc w jej poszukiwaniach.

 

 

 

Seria groźnych dla życia wypadków z udziałem jednego z mebli sprzedawanych w Ikei. Firma jest przekonana, że zawinili klienci, ale wydaje ostrzeżenie i uruchamia ?akcję naprawczą?.

 

 

 

Motocyklista mógł być w szoku po wypadku, do którego sam doprowadził. Wyglądał jakby go obdarto ze skóry.