Nie pojechał dalej, gdyż autem wjechał na teren robót drogowych i utknął. Nie uciekł, gdyż słaniał się na nogach. Chciał ominąć kontrolę?

Nie pojechał dalej, gdyż autem wjechał na teren robót drogowych i utknął. Nie uciekł, gdyż słaniał się na nogach. Chciał ominąć kontrolę?

22 marca 2019 21 przez administrator

Informację tę dedykujemy administratorom strony Informacje Drogowe – Śląsk i Okolice. Są tam zamieszczane ostrzeżenia przed kontrolami trzeźwości. Zastanówcie się, czy kierowca taki jak ten, zatrzymałby się przed pasami, po których przechodziłyby dzieci idące np. do szkoły.

Ta sytuacja miała miejsce w Mysłowicach:

Mężczyzna ujęty został przez świadka jego „wyczynów”. Kompletnie pijany, jadąc ul. 3-go Maja, ugrzązł swoim samochodem w miejscu prowadzonych robót drogowych.

Około godziny 20.00 19 marca dyżurny mysłowickiej jednostki odebrał zgłoszenie o ujęciu przez świadka nietrzeźwego kierującego. Na miejsce natychmiast skierowano policyjne patrole, które ustaliły okoliczności zdarzenia.

Z relacji świadka wynikało, że 62-letni mężczyzna, jadąc ul. 3-go Maja od strony Katowic wjechał na odcinek, gdzie prowadzone są roboty drogowe i ugrzązł tam swoim samochodem.

Po opuszczeniu pojazdu zataczał się i nie potrafił ustać na nogach o własnych siłach. Mężczyznę doprowadzono do komendy, gdzie wykonano badanie na zawartość alkoholu w organizmie z wynikiem 2,09 promila. Po wykonanych czynnościach policjanci zatrzymali 62-latkowi prawo jazdy i doprowadzili do izby wytrzeźwień.

O jego dalszym losie decydował będzie sąd. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia i wysoka grzywna. Źródło: policja Mysłowice.

***
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzisGripa
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.
Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Po 9 latach od znalezienia ciała policja ogłasza apel o pomoc w identyfikacji zmarłego.

Koleje Śląskie uczyć będą pasażerów… kultury.

Żywność w popularnej sieci marketów skażona groźną bakterią. Wykryto również inne skażone artykuły spożywcze.

Praktyki totalitarne na drodze? Do katowickiego sądu trafił wniosek o wyłączenie urządzeń kontrolujących czy kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość.

Ile jest warta śmierć w pracy? Po namyśle wyceniono jej wartość wyżej.

Członek terrorystycznego komanda „państwa islamskiego” w katowickim sądzie.