Policja obstawiła całe Katowice i okoliczne miasta również. Dziś zastawiono wyjątkowo chytre pułapki.

Policja obstawiła całe Katowice i okoliczne miasta również. Dziś zastawiono wyjątkowo chytre pułapki.

22 marca 2019 5 przez administrator

Od rana kierowcy donoszą o policyjnych patrolach, w różnych punktach Katowic mierzących prędkość samochodów.

Dziś kontrole będą szczególnie częste a zastawione przez funkcjonariuszy drogówki pułapki – wyjątkowo chytre. W całym kraju prowadzony jest bowiem kaskadowy pomiar prędkości.

150 osób ewakuowanych ze względu na ryzyko wybuchu gazu w Katowicach.

Co to oznacza, pewnie wszyscy kierowcy wiedzą doskonale. Ponieważ po minięciu kontroli prędkości wielu kierowców przyspiesza, za jakiś czas stoi kolejny patrol drogówki, a czasem jeszcze jeden. To jest tzw. kaskada.

Jak informuje Komenda Główna Policji, dzisiaj „nadzorem policji obejmowane są, w pierwszej kolejności, drogi o największym zagrożeniu wypadkowością”.

A ponadto: „Działania mają również charakter prewencyjny. Policjanci przypominają uczestnikom ruchu drogowego jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną – dostosowaną do panujących warunków to jest m.in. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni, własnych umiejętności. Policja apeluje do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, obserwowali drogę i jej otoczenie, a także zwalniali przed przejściami dla pieszych”.

Przy tej okazji ponownie apelujemy do administratorów strony „Informacje Drogowe – Śląsk i Okolice”, aby zaprzestali praktyki udostępniania strony osobom, które informują o kontrolach trzeźwości. Takie informacje nie służą zwykłym kierowcom, a wręcz przeciwnie. Przyczyniają się one do wzrostu zagrożenia na drodze. Kiedy to wreszcie pojmiecie?

***
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Grupa
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.
Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.