Uzbrojeni w broń palną gangsterzy napadli na bank w Katowicach. W czasie napadu, oprócz pracowników banku byli tam również klienci.

Uzbrojeni w broń palną gangsterzy napadli na bank w Katowicach. W czasie napadu, oprócz pracowników banku byli tam również klienci.

20 marca 2019 5 przez administrator

Wczoraj kilka minut po godz. 9.00 dwóch zamaskowanych bandytów weszło do placówki bankowej przy ul. Zawiszy Czarnego na Tysiącleciu. Zbrodniarze byli uzbrojeni.

W oficjalnym komunikacie użyto sformułowania „przedmioty przypominające broń”. To standardowe stwierdzenie, gdyż dopóki nie zbadano pistoletu, nie wiadomo czy była to np. atrapa, czy jednak broń na amunicję ostrą. Faktem jest, że widoczny na zdjęciu „przedmiot” wygląda jak broń palna.

Gangsterzy zagrozili pracownikom banku śmiercią. Zażądali, by im wydano całą gotówkę. Następnie szybko uciekli.

W czasie napadu w banku znajdowało się również kilka postronnych osób. Na szczęście ani pracownikom, ani klientom banku nic się nie stało.

Śledztwo trwa. W zabezpieczaniu śladów na miejscu napadu uczestniczył również specjalnie wyszkolony pies.

Zabezpieczono nagranie monitoringu bankowego. Poniżej link do strony, gdzie można je obejrzeć. Policja apeluje o pomoc. Każdy, kto może udzielić informacji o sprawcach napadu, a być może był świadkiem, jak gangsterzy oddalają się z placówki bankowej, proszony jest o kontakt.