Potworne korki. W jednym przypadku przyczyną wypadek ciężarówki (zginął człowiek). W drugim awaria (to w centrum Katowic).

Potworne korki. W jednym przypadku przyczyną wypadek ciężarówki (zginął człowiek). W drugim awaria (to w centrum Katowic).

9 maja 2019 Wyłączono przez administrator

Gaja była głodzona a wreszcie została zakatowana. Następnie Ewa zakleiła jej pysk taśmą izolacyjną ? by Gaja nie wyła, a co najwyżej piszczała. Tą samą taśmą skleiła i skrępowała jej nogi. Po czym utopiła w stawie. Sąd: ?to nie było szczególne okrucieństwo?.

Zaczynamy od potężnych korków na drogach dojazdowych do Katowic. W chwili pisania tekstu jeden z nich ciągnął się od os. Tysiąclecia do samego centrum Katowic.

Podobnie było od drugiej strony. Tam korek zaczynał się na rozjeździe na Kraków i Warszawę w Sosnowcu. Kończył się w centrum Katowic.

Możliwe, że kierowcy przestaną wreszcie rozjeżdżać Strefę Kultury. Powrót do pomysłu sprzed lat.

Dramatyczną sytuację na drogach dodatkowo spotęgował fakt, że na rondzie obok Spodka zepsuł się tramwaj, częściowo blokując przejazd. Do awarii doszło w najgorszym czasie – między godz. 7 i 8. W chwili pisania tekstu ulice wokół ronda nadal były bardzo mocno zatłoczone.

I najsmutniejsza informacja. Ciężarówka jadąca drogą S1 w kierunku Tychów wpadła do rowu. W wypadku tym zginął pasażer.

Kolejny dramat na drodze. Mimo wysiłków świadków wypadku, kobieta spłonęła w samochodzie.

Do wypadku doszło już przed samym miastem. Konieczne było zamknięcie jednej jezdni. Ruch w obu kierunkach poprowadzono pasami jezdni przeciwległej.

Dziś już pisaliśmy o kolejnych zmianach na placu budowy węzła drogowego w okolicach Giszowca. Ekipa budowlana nie próżnuje. A to oznacza, że na tej drodze również mamy ogromny zator.

Wypadek motocyklisty na DTŚ. Policja udostępniła zdjęcia oraz nagranie działań Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***

Chuligański wybryk zagrażał zdrowiu i mieniu ludzi. Wśród poszkodowanych jedna poważnie ranna osoba. Trafiła do szpitala.

 

 

 

Podatek od zjedzonych już dawno hamburgerów. To nie żart.

 

 

 

Odnaleziono matkę martwego noworodka.

 

 

 

Tym razem to nie wygłup. Prawdziwy alarm w Katowicach. To była potężna bomba.

 

 

 

Kierowca samochodu zatrzymał się, aby przepuścić pieszą. W rezultacie ucierpiało jego auto a przechodząca przez ulicę kobieta trafiła do szpitala.