Trzykrotny wzrost wypadków z udziałem motocyklistów.

Trzykrotny wzrost wypadków z udziałem motocyklistów.

4 maja 2024 Wyłączono przez administrator

Szokujące doniesienia z dróg naszego regionu. Trzykrotny wzrost wypadków z udziałem motocyklistów.

***

Nie tak dawno pisaliśmy o trzech tragicznych wypadkach. W jednym zginęła 15-letnia pasażerka, ponieważ, podczas manewru wyprzedzania, kierowca motocykla źle obliczył prędkość od nadjeżdżającego z przeciwnej strony samochodu.

W innym zginął motocyklista, którego pojazd, po uderzeniu w tył samochodu, wbił się w barierki energochłonne na katowickim odcinku A4 (na zdjęciu).

Niestety. Z informacji pogotowia i policji wyłania się znacznie bardziej przerażający obraz. Tylko w okresie od stycznia do końca kwietnia 2024 roku, na śląskich drogach odnotowaliśmy 60 wypadków z udziałem kierujących motocyklem.

Śmierć poniosło 5 osób, a 43 zostało rannych. W tym okresie doszło również do 116 kolizji z udziałem motocykli.

W porównaniu do analogicznego okresu w roku 2023 w którym odnotowaliśmy 19 wypadków w których zginała 1 osoba a 22 zostały ranne, niestety widać ogromny wzrost liczby zdarzeń z udziałem motocyklistów.

Jak pisaliśmy na ulicy Dworcowej w Lyskach kierujący motocyklem marki Honda, jadąc w kierunku Suminy, podczas wyprzedzania w miejscu zabronionym gwałtownie zjechał na prawy pas ruchu.

Uczynił to, by uniknąć zderzenia z pojazdem jadącym z przeciwka. Stracił panowanie nad jednośladem i uderzył w bariery energochłonne.

W wyniku tego zdarzenia na miejscu wypadku poniosła śmierć 15-letnia pasażerka motocykla. Kierujący 40-latek wskutek odniesionych ran zmarł w szpitalu.

Kolejny wypadek w którym śmierć poniósł kierujący motocyklem miał miejsce w Wodzisławiu Śląskim na ulicy Czarnieckiego. 25-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, kierujący motocyklem yamaha, jadąc ulicą Czarnieckiego od strony ulicy Jastrzębskiej utracił panowanie nad motocyklem.

Zjechał na pobocze, gdzie z dużą siłą uderzył w ogrodzenie i przepusty drogowe. W wyniku odniesionych obrażeń, motocyklista poniósł śmierć na miejscu.

Poniżej zdjęcia z miejsc wypadków. Katowice oraz pozostałe miejscowości.

***

Chodziło o nasze zdrowie i życie: „Czas próby. Część trzecia”.

Po kliknięciu otworzy się strona z filmem. Tam wystarczy kliknąć „odtwórz film”.

 

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***