Od dziś zmiany na placu budowy największej od 13 lat inwestycji drogowej w Katowicach. Wiążą się z kolejnymi utrudnieniami.

Od dziś zmiany na placu budowy największej od 13 lat inwestycji drogowej w Katowicach. Wiążą się z kolejnymi utrudnieniami.

9 maja 2019 Wyłączono przez administrator

Możliwe, że kierowcy przestaną wreszcie rozjeżdżać Strefę Kultury. Powrót do pomysłu sprzed lat.

W drugiej połowie maja rozpocznie się kolejny etap prac przy potężnej przebudowie węzła drogowego – skrzyżowania dróg DK86 oraz DK81 (czyli ul. Pszczyńskiej oraz ul. 73 Pułku Piechoty) w Katowicach.

Najprawdopodobniej prace ruszą 20 maja lub kilka dni później. Oznaczają one kolejne poważne utrudnienia. Dlatego katowicki magistrat chcę na bieżąco informować o zmianach:

Kolejny dramat na drodze. Mimo wysiłków świadków wypadku, kobieta spłonęła w samochodzie.

„Jeżeli chcesz otrzymywać bieżące informacje dotyczące przebudowy DK81 (w tym zmian w organizacji ruchu) bezpośrednio na Twoją skrzynkę mailową – wyślij nam maila na adres [email protected] z tematem ?aktualne informacje?. Będziemy Cię informować  o wszystkich planowanych zmianach”.

Na podany adres mailowy można także nadsyłać pytania związane  z przebudową. Aktualne informacje o przebudowie są także dostępne na stronie www.przemiana.katowice.eu w zakładce aktualności.

Maki, chabry i kąkole. A to przecież nie wieś, lecz centrum milionowej metropolii.

Wczoraj miały zostać zakończone pracy, które wymagały stworzenia przewiązki tymczasowej na wysokości ul. Górniczego Stanu.

Dziś powinna powstać przewiązka w pobliżu węzła z autostradą A4. Będzie ona funkcjonować do 11 maja.

W połowie maja zostaną wprowadzone zapowiadane wcześniej duże zmiany w organizacji ruchu, obejmujące m.in. dwustronne zawężenie ul. Pszczyńskiej oraz zamknięcie zjazdu z autostrady A4
w kierunku Tychów i Bielska-Białej (DK 86).

Wypadek motocyklisty na DTŚ. Policja udostępniła zdjęcia oraz nagranie działań Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

– W ramach przebudowy powstaną bezkolizyjne wjazdy i zjazdy z ul. Pszczyńskiej (DK86) w ul. 73 Pułku Piechoty (DK81) oraz analogicznie w drugą stronę, dzięki czemu ruch tranzytowy zostanie oddzielony od wewnątrzmiejskiego ? mówi Maciej Stachura, naczelnik wydziału komunikacji społecznej Urzędu Miasta Katowice.

Przebudowa węzła DK81/86 na wysokości Giszowca kosztować będzie 247,5 mln zł. Z czego aż 210 mln zł miasto Katowice otrzymało z Unii Europejskiej.

Prywatne stanowisko obronne? Czemu nie. Własny schron bojowy? Jak najbardziej. Rozdają bunkry.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Fot. GDDKiA.

***

Podatek od zjedzonych już dawno hamburgerów. To nie żart.

 

 

 

Odnaleziono matkę martwego noworodka.

 

 

 

Tym razem to nie wygłup. Prawdziwy alarm w Katowicach. To była potężna bomba.

 

 

 

Kierowca samochodu zatrzymał się, aby przepuścić pieszą. W rezultacie ucierpiało jego auto a przechodząca przez ulicę kobieta trafiła do szpitala.

 

 

 

Gaja była głodzona a wreszcie została zakatowana. Następnie Ewa zakleiła jej pysk taśmą izolacyjną ? by Gaja nie wyła, a co najwyżej piszczała. Tą samą taśmą skleiła i skrępowała jej nogi. Po czym utopiła w stawie. Sąd: ?to nie było szczególne okrucieństwo?.