Wypadek motocyklisty na DTŚ. Policja udostępniła zdjęcia oraz nagranie działań Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wypadek motocyklisty na DTŚ. Policja udostępniła zdjęcia oraz nagranie działań Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

4 maja 2019 Wyłączono przez administrator

Do wypadku doszło wczoraj na zabrzańskim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej. Zawiodły umiejętności oraz zdrowy rozsądek.

28-letni motocyklista pędził w stronę Katowic. Na wiadukcie nad rondem Sybiraków nagle się przewrócił.

Mężczyzna doznał urazów głowy oraz nóg. Były one tak poważne, że załoga karetki pogotowia ratunkowego zadecydowała o wezwaniu śmigłowca LPR. Ten przeniósł rannego do szpitala. Linki do zdjęć i nagrania filmowego poniżej.

Świąteczny piątek nie należał do spokojnych nie tylko na DTŚ. W wypadkach drogowych dwie osoby zginęły, a cztery zostały ranne. Policja wykryła też 19 nietrzeźwych kierowców. W przypadku jednego z wypadków policja wyjaśnia, kto kierował. Autem jechało dwóch pijaków.

Jedno ze wspomnianych zdarzeń miało miejsce w sosnowieckiej dzielnicy Niwka. Tuż po godzinie 11.00 jadący ulicą Długą SUV suzuki, z czterema osobami wewnątrz, z takim impetem uderzył w słup wysokiego napięcia, że ten złamał się w pół.

Samochód jednak nie zatrzymał się na słupie, tylko pojechał dalej i zatrzymał się dopiero na ścianie pobliskiego domu jednorodzinnego. Aż dziwne, ze poszkodowana została tylko jedna osoba. Trafiła do szpitala.

Wciąż jednak nie wiadomo, kto prowadził samochód. Zatrzymano dwóch mężczyzn. Obaj mieli ponad dwa promile alkoholu we krwi. Na razie policji nie udało się ustalić, który z nich prowadził samochód.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.
Fot. Policja Śląska.

***

Akcja ratownicza – zdjęcia (aby obejrzeć kliknij niżej).

Lądowanie śmigłowca LPR i transport rannego – film (aby obejrzeć kliknij niżej).

***

Toksyczne grillowanie. Na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach przeprowadzono badania sprzedawanych w sklepach brykietów do grilla i węgli drzewnych. Konkluzja tych badań: Nie wiedząc o tym sami siebie trujemy.

 

 

 

Majówka ze śmiercią. Seria strasznych wypadków na drogach naszego regionu. Ten, widoczny na zdjęciu, został sfilmowany przez kamerę monitoringu.

 

 

 

Pijani kierowcy usiłowali przechytrzyć policję. Nie wszystkim się udało.

 

 

 

Pięć dni temu wyszedł z domu i do chwili obecnej nie daje znaku życia. Zrozpaczona rodzina prosi o każdą informację na jego temat. Prowadzone przez policję intensywne poszukiwania na razie nie dają rezultatu.

 

 

 

Katowickie schronisko dla zwierząt bije na alarm. Ktoś rozrzucił parówki z dziwną zawartością. Jeden z psów, wykorzystując nieuwagę wolontariusza, zjadł taką parówkę.