Czy Katowice zostaną Rowerową Stolicą Polski 2019? Możemy wypedałować zwycięstwo.

Czy Katowice zostaną Rowerową Stolicą Polski 2019? Możemy wypedałować zwycięstwo.

16 maja 2019 Wyłączono przez administrator

Mieli lecieć na wymarzoną majówkę, ale nie wpuszczono ich do samolotu w Pyrzowicach. Policja poszukuje kolejnych osób potraktowanych w ten sposób.

Startuje akcja „Rower Pomaga” w Katowicach. Zapoczątkuje ją happening, który odbędzie się w piątek 17 maja na Rynku w Katowicach. Start o godz. 11.

Już po raz piąty w wybranych miastach Polski odbywa się ta akcja, w której kilometry przejechane na rowerach zamieniamy na prawdziwe rowery dla dzieci z domów dziecka.

Podatek od zjedzonych już dawno hamburgerów. To nie żart.

Za każdy milion wypedałowanych kilometrów jeden rower zostanie przekazany wskazanej przez cyklistów placówce.

Na początkowym etapie rywalizujemy. A później drużyny zwycięskie będą pomagać pozostałym tak, aby każda mogła przekazać wymarzony rower dzieciom ze swojego terenu.

Odnaleziono matkę martwego noworodka.

Miasta, które uzbierają najwięcej kilometrów, rywalizują o tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2019 w ramach akcji „Rower Pomaga”. W ubiegłym roku ten zaszczytny tytuł zdobył Gdańsk.

Przejechane kilometry można wpisywać na stronie rowerpomaga.pl (link poniżej). Jest tam specjalny kalkulator, pokazujący o ile zwiększyłaby się emisja CO2, gdyby tę samą odległość pokonać samochodem.

Tym razem to nie wygłup. Prawdziwy alarm w Katowicach. To była potężna bomba.

Zeszłoroczna akcja okazała się sporym sukcesem. Przejechano ponad 50 milionów kilometrów na rowerach. Do dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych trafiło 61 wymarzonych rowerów.

W ciągu czterech lat akcji wzięło udział ponad 70 tys. uczestników, a dzieci otrzymały 221 rowerów. Nam wydaje się, że nie była ona do tej pory mocno rozpropagowana, przynajmniej na naszym terenie.

Elektroniczne dzięcioły dokonają analizy poziomu promieniowania, oddziałującego na mieszkańców Katowic.

Być może teraz to się zmieni. Pomóc w jej popularyzacji chcą rowerzyści z Katowic, uczestnicy rajdu, który ruszy ulicami naszego miasta za 25 maja (o czym napiszemy osobno – link do informacji będzie dostępny również tutaj).

Szczegóły akcji, której głównym organizatorem jest Fundacja Ekologiczna Arka (dwa linki):

Link 1

Link 2

W op. o BP UM Katowice. Fot. BP UM Katowice.

Chuligański wybryk zagrażał zdrowiu i mieniu ludzi. Wśród poszkodowanych jedna poważnie ranna osoba. Trafiła do szpitala.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***