Matka dla ukochanego dziecka zrobi wszystko. Dobrze o tym wiedzieli, dlatego ją zastraszyli.

Matka dla ukochanego dziecka zrobi wszystko. Dobrze o tym wiedzieli, dlatego ją zastraszyli.

9 maja 2019 Wyłączono przez administrator

Podatek od zjedzonych już dawno hamburgerów. To nie żart.

Wyłamali drzwi do mieszkania i zaczęli grozić matce znajomego. Przerażona kobieta pożyczyła od krewnych sumę, jakiej żądali.

Było ich trzech. Prowodyr miał 27 lat. Dziś siedzi już w areszcie. Jego wspólnicy mają po 21 lat. Objęci zostali dozorem policyjnym.

Odnaleziono matkę martwego noworodka.

Kilka dni temu dopuścili się wymuszenia rozbójniczego w rudzkiej dzielnicy Nowy Bytom. Wyłamali drzwi mieszkania, w którym mieszkał ich 19-letni znajomy wraz ze swoją mamą.

Wtargnęli do środka. Twierdzili, że 19-latek jest im winien pieniądze.

Ponieważ młodego mężczyzny nie było, zaczęli grozić kobiecie. Przerażona matka, chcąc chronić swojego syna, obiecała oddać im rzekomy dług.

Tym razem to nie wygłup. Prawdziwy alarm w Katowicach. To była potężna bomba.

Zażądali 2 tys. zł. Kobieta nie była osobą zamożną. Musiała się zapożyczyć u krewnych. Zebrała żadaną sumę i przekazała ją.

Sprawa została zgłoszona na policję. I słusznie. Tylko na potępienie zasługuje straszenie osoby, nie mającej nic wspólnego z rozliczeniami pomiędzy znajomymi. Choć w tym przypadku policja twierdzi, że dług był rzekomy.

Wszyscy uczestnicy najścia zostali zatrzymani. Postawiono im zarzut wymuszenia rozbójniczego. Grozi im nawet dziesięcioletnia odsiadka.

Kierowca samochodu zatrzymał się, aby przepuścić pieszą. W rezultacie ucierpiało jego auto a przechodząca przez ulicę kobieta trafiła do szpitala.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***

Od dziś zmiany na placu budowy największej od 13 lat inwestycji drogowej w Katowicach. Wiążą się z kolejnymi utrudnieniami.

 

 

 

To będzie niezwykły las. Składać się ma wyłącznie z drzew zasadzonych na pamiątkę urodzin małych katowiczan.

 

 

 

Łoś uderzył w dwa samochody, ale ta poranna historia znalazła szczęśliwe zakończenie. Relacja, zdjęcia i film z prawdziwym happy endem.

 

 

 

Mieli lecieć na wymarzoną majówkę, ale nie wpuszczono ich do samolotu w Pyrzowicach. Policja poszukuje kolejnych osób potraktowanych w ten sposób.

 

 

 

Chuligański wybryk zagrażał zdrowiu i mieniu ludzi. Wśród poszkodowanych jedna poważnie ranna osoba. Trafiła do szpitala.