Ponad 200 incydentów na śląskich drogach, w tym 22 poważne wypadki, 25 rannych i niestety ? dwie ofiary śmiertelne. I zatrzęsienie nietrzeźwych kierowców.

Ponad 200 incydentów na śląskich drogach, w tym 22 poważne wypadki, 25 rannych i niestety ? dwie ofiary śmiertelne. I zatrzęsienie nietrzeźwych kierowców.

16 maja 2019 Wyłączono przez administrator

To bilans zaledwie trzech dni, od poniedziałku do środy. W tych dniach zatrzymano też 37 nietrzeźwych kierowców. Najwięcej, bo 22, w poniedziałek.

Niemal codziennie w jakimś miejscu kierowcy musieli tkwić w niekończących się korkach, których kulminacją był wtorkowy paraliż Katowic.

Miłośnicy serów. Sieć marketów ostrzega przed skażeniem dwóch z nich groźną toksyną. Kilkanaście osób trafiło do szpitali.

Dzisiaj też dzień zaczął się od stłuczek. Już przed 7.30, kiedy wiele osób jechało do pracy, mieliśmy dwie stłuczki na DTŚ.

Pierwsza, tradycyjnie w okolicy Mazaka, gdzie w barierki uderzyła toyota. Druga na estakadzie pomiędzy Silesia City Center a Auchan (wczoraj też doszło tam do wypadku).

To Polak! Dostanie połowę z 90 mln euro, czyli 193 miliony 396 tys. 500 zł. Skreślił właściwe numerki i rozbił bank.

Korek w stronę centrum Katowic wydłużał się niemiłosiernie. Tymczasem około 08.41, na wysokości salonu Mercedesa w Rudzie Śląskiej, wpadł w poślizg inny samochód. Tym razem zablokowana została droga w stronę Zabrza.

W tym samym czasie, w innym miejscu (na katowickim odcinku DK 86) miał miejsce kolejny wypadek.

Miejmy nadzieję, że dzisiaj obędzie się bez ofiar śmiertelnych. Wczoraj na śląskich drogach zginęły dwie osoby.

Po raz pierwszy w swojej ponad stuletniej historii zostanie otwarty dla zwiedzających. I tylko na jedną noc.

Do jednego z tragicznych wypadków doszło w Zabrzu, około godziny 10. Na DK 88 – w okolicy centrum handlowego M1 – zderzyły się cztery samochody m.in. renault i mercedes.

Jeden z kierowców, 73-letni mężczyzna zginął na miejscu. Dwaj inni – 62 letni i 24-latek – zostali odwiezieni do szpitala.

Na zdjęciu: tragiczne skutki wczorajszego karambolu w Zabrzu. Fot. Śląska Policja. Więcej zdjęć z miejsca wypadku: KLIKNIJ

Trzylatek na parapecie otwartego okna na siódmym piętrze wieżowca. Wymyślił zabawę śmiertelnie niebezpieczną nie tylko dla niego, lecz również dla innych osób (zdjęcia z akcji ratowniczej w tekście).

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***

Karetka? Niech sobie postoi z nami.

14 maja 2019 Wyłącz

Karetka? Niech sobie postoi z nami.

 

 

 

Zagrożenie eksplozją w jednym z katowickich wieżowców. Ewakuacja całego budynku.

 

 

 

Nagonka na przerażonego łosia w Katowicach. Zwierzę trzeba było zastrzelić.

 

 

 

Żory: samochód wjechał w tłum świętujących ludzi.

 

 

 

Ciągle jeszcze nie można im sprawić pogrzebu.