Mieli lecieć na wymarzoną majówkę, ale nie wpuszczono ich do samolotu w Pyrzowicach. Policja poszukuje kolejnych osób potraktowanych w ten sposób.

Mieli lecieć na wymarzoną majówkę, ale nie wpuszczono ich do samolotu w Pyrzowicach. Policja poszukuje kolejnych osób potraktowanych w ten sposób.

8 maja 2019 Wyłączono przez administrator

Możliwe, że kierowcy przestaną wreszcie rozjeżdżać Strefę Kultury. Powrót do pomysłu sprzed lat.

Policjanci ze Śląska wiedzą już o kilkudziesięciu osobach oszukanych przez biuro podróży KT2 z siedzibą w Krakowie. Prowadziło ono fikcyjną działalność.

Wraz z końcem kwietnia na komendę policji w Wodzisławiu Śląskim zaczęli zgłaszać się pierwsi klienci biura KT2. Ludzie ci mieli opłacony wypoczynek majówkowy wraz z wyżywieniem, a nawet ubezpieczeniem.

Kolejny dramat na drodze. Mimo wysiłków świadków wypadku, kobieta spłonęła w samochodzie.

Ubezpieczenie wczasów, podobnie jak miejsce w hotelowym pokoju i hotelowej restauracji, a także miejsce w samolocie de facto nie istniały. Ludzie na lotnisku w Pyrzowicach dowiadywali się, że nie są na liście podróżnych.

Okazało się, że 47-letni właściciel biura KT2 podpisywał z ludźmi umowy i kasował od nich pieniądze, ale dokonywał rezerwacji wczasów. Został zatrzymany, a następnie aresztowany.

Prywatne stanowisko obronne? Czemu nie. Własny schron bojowy? Jak najbardziej. Rozdają bunkry.

Jak na razie wiadomo o kilkudziesięciu oszukanych osobach. Są to mieszkańcy województwa śląskiego oraz obywatele Czech. Policja informuje, że sprawa ma charakter rozwojowy.

Wszystkie osoby, które miały bądź mają wykupione wczasy za pośrednictwem KT2 proszone są o kontakt z policją. Funkcjonariusze prowadzący tę sprawę dostępni są pod nr. tel: 32 453 72 75.

Fot. Adam Dziura, Wikimedia.

Toksyczne grillowanie. Na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach przeprowadzono badania sprzedawanych w sklepach brykietów do grilla i węgli drzewnych. Konkluzja tych badań: Nie wiedząc o tym sami siebie trujemy.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***

Odnaleziono matkę martwego noworodka.

 

 

 

Tym razem to nie wygłup. Prawdziwy alarm w Katowicach. To była potężna bomba.

 

 

 

Kierowca samochodu zatrzymał się, aby przepuścić pieszą. W rezultacie ucierpiało jego auto a przechodząca przez ulicę kobieta trafiła do szpitala.

 

 

 

Gaja była głodzona a wreszcie została zakatowana. Następnie Ewa zakleiła jej pysk taśmą izolacyjną ? by Gaja nie wyła, a co najwyżej piszczała. Tą samą taśmą skleiła i skrępowała jej nogi. Po czym utopiła w stawie. Sąd: ?to nie było szczególne okrucieństwo?.

 

 

 

O niebywałym szczęściu może mówić matka czterolatka, który wypadł z trzeciego piętra sosnowieckiego bloku. Dziecko, pomimo sporej wysokości, nie odniosło poważnych obrażeń.