Wreszcie w Katowicach. Elektryczne skutery i hulajnogi na minuty. Nowością jest to, że można je pozostawiać w dowolnym miejscu.

Wreszcie w Katowicach. Elektryczne skutery i hulajnogi na minuty. Nowością jest to, że można je pozostawiać w dowolnym miejscu.

16 maja 2019 Wyłączono przez administrator

Nagonka na przerażonego łosia w Katowicach. Zwierzę trzeba było zastrzelić.

Do rowerów, wypożyczanych w coraz liczniejszych punktach Katowic, przyzwyczailiśmy się w ostatnich latach. Wypożyczalnie cieszą się dużym powodzeniem. Teraz można będzie wypożyczyć również skutery elektryczne, a w niedalekiej przyszłości także elektryczne hulajnogi.

Już wczoraj do Katowic trafiło 50 skuterów elektrycznych, sprowadzonych wspólnie przez spółkę Blinkee.city i ING Bank Śląski. Docelowo ma ich być dwa razy więcej.

Żory: samochód wjechał w tłum świętujących ludzi.

Niedługo dotrze do nas także 50 elektrycznych hulajnóg, których liczba też ma wzrosnąć do 100 sztuk. Jednoślady będzie można wypożyczać przez aplikację blinkee.city, która jest dostępna zarówno w aplikacji Sklep Play, jak i App Store.

Wypożyczenie skutera kosztuje 69 groszy za minutę, a dla studentów – 59 groszy. Za 89 zł można korzystać z niego przez cały dzień. Skutery są dwuosobowe, a w każdym kufrze użytkownik znajdzie 2 kaski i jednorazowe czepki higieniczne .

Ciągle jeszcze nie można im sprawić pogrzebu.
W przypadku hulajnogi trzeba będzie zapłacić 2,5 zł opłaty startowej, a potem 49 groszy za każdą minutę.

Od kilku miesięcy hulajnogi elektryczne i skutery można wypożyczać w Warszawie. Krócej obecne są we Wrocławiu, Krakowie, Trójmieście i kilkunastu innych miastach.

Wszędzie tam stały się absolutnym hitem przez to, że w przeciwieństwie do rowerów miejskich, nie trzeba ich dokować w specjalnych stacjach. Mają wbudowane moduły GPS.

Miłośnicy serów. Sieć marketów ostrzega przed skażeniem dwóch z nich groźną toksyną. Kilkanaście osób trafiło do szpitali.

Po każdym dniu zbiera je specjalny samochód, następnie są ładowane i wczesnym rankiem rozstawiane w różnych punktach miasta. ważne jest to, aby nie pozostawić pojazdu poza wyznaczoną strefą. Jej granice wyznaczone są na wirtualnej mapie.

Na zdjęciu: elektryczne skutery do wypożyczenia w Bydgoszczy. Takie same pojazdy będzie można pożyczać w Katowicach. Fot. Blinkee.city,

To Polak! Dostanie połowę z 90 mln euro, czyli 193 miliony 396 tys. 500 zł. Skreślił właściwe numerki i rozbił bank.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***