Zakaz handlu w niedziele stanie się fikcją? Pierwsza sieć handlową uczyniła wyłom. Wygrała wszystkie procesy. Jej sklepy mogą być czynne.

Zakaz handlu w niedziele stanie się fikcją? Pierwsza sieć handlową uczyniła wyłom. Wygrała wszystkie procesy. Jej sklepy mogą być czynne.

17 marca 2019 13 przez administrator

Chodzi oczywiście o Żabkę. Sklepy podpisywały umowy z firmą kurierską. Następnie działały w niehandlowe niedziele korzystając z wyjątku dla placówek pocztowych.

Przypomnijmy, że w niedziele wolne od handlu mogą prowadzić sprzedaż tylko te sklepy, w których za ladą stanie właściciel. Ale w Żabkach „pocztowych” sprzedawcami byli pracownicy.

Państwowa Inspekcja Pracy uznała to za nielegalną próbę obejścia zakazu. Skierowała do sądów pozwy przeciwko stu kilkudziesięciu franczyzobiorcom Żabki z wnioskami o ukaranie.

I co się stało? 100 proc. wygranych dla Żabki. 8 procesów wygranych. 148 spraw umorzonych ze względu na brak karalności czynu. Wniosek: niehandlowej niedzieli nie ma dla tych, którzy chcą tego.

O sprawie napisał „Dziennik Gazeta Prawna”.

***
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzisGrupa
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.
Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

W zamian za swoją twarz stał się posiadaczem złota, diamentów, brylantów. Warto było?

Paraliż, ciężka choroba, śmierć. To mogą być skutki niewinnego spaceru. Katowicki magistrat szykuje ostrzegawczą kampanię.

Minister spraw wewnętrznych pół godziny spóźnił się na ślubowanie nowych policjantów w Katowicach. Przyczyna? Po drodze został zatrzymany przez drogówkę za przekroczenie prędkości.

Ścigany listami gończymi za gwałty i kradzieże może przebywać w którymś z naszych miast. Pracował na budowach i pizzerii. Ujawniono jego wizerunek.

Nie tylko Katowice. Zintegrowany system roweru miejskiego obejmie kilka miast.

Oni tylko chcieli posprzątać. Znaleźli 15 porzuconych telewizorów.

Na pomoc ptakom Katowic. Pożyteczna akcja w centrum miasta.

Cała Europa szuka trębacza z pociągu jadącego z Katowic.

Do wyprodukowania tych łakoci wykorzystano skażone mleko w proszku. Jeśli je kupiliście – nie jedzcie.

Piractwo rządzi na drogach. Relacja naszej czytelniczki, niestety bardzo prawdziwa.