Miał w żyłach alkohol zamiast krwi. Pędził przez centrum Katowic. Nie zdołał nikogo zabić, gdyż wcześniej wbił się w policyjny radiowóz.

Miał w żyłach alkohol zamiast krwi. Pędził przez centrum Katowic. Nie zdołał nikogo zabić, gdyż wcześniej wbił się w policyjny radiowóz.

16 marca 2019 5 przez administrator

To były sceny niemal jak „Szybkich i wściekłych”. Radiowóz ścigał po ulicach Katowic opla zafirę. Pościg zakończył się kraksą na Koszutce, tuż przed II Komisariatem Policji przy ul. Iłłakowiczówny.

Wszystko zaczęło się w czwartek, tuż przed północą. Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach chcieli zatrzymać samochód marki Opel, aby skontrolować jego kierowcę. Ten, na widok funkcjonariuszy, zaczął uciekać. Przez jakiś czas na ulicach Katowic trwał pościg. W końcu mundurowym udało się wyprzedzić pirata drogowego, a ten … z impetem wbił się w radiowóz.

Ponieważ kraksa miała miejsce na skrzyżowaniu ul. Misjonarzy Oblatów z ulicą Iłłakowiczówny, czyli o krok od II Komisariatu Policji na Koszutce, szybko zjawiła się pomoc. Kiedy feralnego kierowcę wyciągnięto z samochodu, ten skarżył się na złe samopoczucie. Wezwano pogotowie ratunkowe, jednak okazało się, że przyczyną dolegliwości pirata drogowego nie był wypadek, a ilość wypitego alkoholu – miał bowiem 3,5 promila alkoholu we krwi.

Pijak natychmiast trafił do izby wytrzeźwień. Z prawem jazdy może się pożegnać nawet na pięć lat. Oprócz tego może trafić do więzienia nawet na dwa lata.

Policjanci w Piekarach Śląskich również zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 48-latek, któremu udaremnili dalszą jazdę, miał 3 promile. Tym razem pomocny okazał się świadek, który zauważył pijanego mężczyznę, wysiadającego z auta na stacji benzynowej.

Na zdjęciu: skutki innego wypadku spowodowanego w ostatnich dniach przez pijanego kierowcę. Korzystając z okazji apelujemy do administratorów strony Informacje Drogowe – Śląsk i Okolice, aby zaprzestali zezwalać na zamieszczanie na tej stronie ostrzeżeń przed kontrolami trzeźwości. Czekamy na deklarację z ich strony, że będą takie wpisy usuwać. To już kolejna taka prośba z naszej strony. Na co czekacie? Fot. Policja Śląska.

***
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Grupa
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.
Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Nie tylko Katowice. Zintegrowany system roweru miejskiego obejmie kilka miast.

Wielki powrót czeskiego pociągu już wkrótce. Leo Express znów będzie jeździł z Katowic. Sprzedaż biletów rozpoczęta. Sprawdziliśmy ceny i czy bilety na pierwszy kurs jeszcze są.

Oni tylko chcieli posprzątać. Znaleźli 15 porzuconych telewizorów.

Na pomoc ptakom Katowic. Pożyteczna akcja w centrum miasta.

Zakaz handlu w niedziele stanie się fikcją? Pierwsza sieć handlową uczyniła wyłom. Wygrała wszystkie procesy. Jej sklepy mogą być czynne.

Przez ten pomysł zakupy mogą nas kosztować do 165 proc. drożej. Prace nad nowymi przepisami już trwają. Dotyczyć mają Biedronki, Lidla, Auchan i innych sieci handlowych.

Do wyprodukowania tych łakoci wykorzystano skażone mleko w proszku. Jeśli je kupiliście – nie jedzcie.

Piractwo rządzi na drogach. Relacja naszej czytelniczki, niestety bardzo prawdziwa.