Miał w żyłach alkohol zamiast krwi. Pędził przez centrum Katowic. Nie zdołał nikogo zabić, gdyż wcześniej wbił się w policyjny radiowóz.

Miał w żyłach alkohol zamiast krwi. Pędził przez centrum Katowic. Nie zdołał nikogo zabić, gdyż wcześniej wbił się w policyjny radiowóz.

16 marca 2019 5 przez administrator

To były sceny niemal jak ?Szybkich i wściekłych?. Radiowóz ścigał po ulicach Katowic opla zafirę. Pościg zakończył się kraksą na Koszutce, tuż przed II Komisariatem Policji przy ul. Iłłakowiczówny.

Wszystko zaczęło się w czwartek, tuż przed północą. Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach chcieli zatrzymać samochód marki Opel, aby skontrolować jego kierowcę. Ten, na widok funkcjonariuszy, zaczął uciekać. Przez jakiś czas na ulicach Katowic trwał pościg. W końcu mundurowym udało się wyprzedzić pirata drogowego, a ten ? z impetem wbił się w radiowóz.

150 osób ewakuowanych ze względu na ryzyko wybuchu gazu w Katowicach.

Ponieważ kraksa miała miejsce na skrzyżowaniu ul. Misjonarzy Oblatów z ulicą Iłłakowiczówny, czyli o krok od II Komisariatu Policji na Koszutce, szybko zjawiła się pomoc. Kiedy feralnego kierowcę wyciągnięto z samochodu, ten skarżył się na złe samopoczucie. Wezwano pogotowie ratunkowe, jednak okazało się, że przyczyną dolegliwości pirata drogowego nie był wypadek, a ilość wypitego alkoholu ? miał bowiem 3,5 promila alkoholu we krwi.

Pijak natychmiast trafił do izby wytrzeźwień. Z prawem jazdy może się pożegnać nawet na pięć lat. Oprócz tego może trafić do więzienia nawet na dwa lata.

Policjanci w Piekarach Śląskich również zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 48-latek, któremu udaremnili dalszą jazdę, miał 3 promile. Tym razem pomocny okazał się świadek, który zauważył pijanego mężczyznę, wysiadającego z auta na stacji benzynowej.

Na zdjęciu: skutki innego wypadku spowodowanego w ostatnich dniach przez pijanego kierowcę. Korzystając z okazji apelujemy do administratorów strony Informacje Drogowe – Śląsk i Okolice, aby zaprzestali zezwalać na zamieszczanie na tej stronie ostrzeżeń przed kontrolami trzeźwości. Czekamy na deklarację z ich strony, że będą takie wpisy usuwać. To już kolejna taka prośba z naszej strony. Na co czekacie? Fot. Policja Śląska.

***