Nie tylko Katowice. Zintegrowany system roweru miejskiego obejmie kilka miast.

Nie tylko Katowice. Zintegrowany system roweru miejskiego obejmie kilka miast.

19 marca 2019 12 przez administrator

Jedziesz z Muchowca – rower będziesz mógł zostawić w Parku Śląskim. Odpowiednie uzgodnienia już są. Teraz trzeba tylko kilku formalności.

Ta sama firma – Nextbike – stworzyła systemy rowerów miejskich dla Katowic, Chorzowa, Siemianowic Śląskich, Sosnowca, Tychów, Świętochłowic, Zabrza oraz Gliwic. Systemy te oparta są na tych samych rozwiązaniach, oprogramowaniu i urządzeniach.

150 osób ewakuowanych ze względu na ryzyko wybuchu gazu w Katowicach.

Mimo to dotąd nie mogliśmy zostawić roweru w innym mieście. Chcieliśmy wybrać się z Muchowca do Parku Śląskiego? Trzeba było zostawić rower na Tysiącleciu lub wrócić z nim po wycieczce do Parku Śląskiego i dopłacić.

Urząd metropolitalny podpisał z firmą Nextbike umowę, w której zobowiązał się do pokrycia kosztów przewiezienia roweru pozostawionego w innym mieście do miasta macierzystego. Teraz konieczna jest zmiana regulaminów w miastach, które będą zainteresowane tym rozwiązaniem.

Możliwość pozostawienia roweru w innym mieście dotyczyć ma wyłącznie rowerów standardowych. Rowery dziecięce, tandem i cargo nadal będzie można zostawiać wyłącznie w obrębie miasta macierzystego.

***
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Grupa
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.
Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Na zdjęciu: Przejażdżka świętochłowickimi rowerami miejskimi. Fot. Nextbike.