Dziś na rolkostradzie w Dolinie Trzech Stawów rządziły samochody (więcej zdjęć w tekście). W odstępie kilku, kilkunastu minut, na tor wjeżdżały kolejne auta.

Dziś na rolkostradzie w Dolinie Trzech Stawów rządziły samochody (więcej zdjęć w tekście). W odstępie kilku, kilkunastu minut, na tor wjeżdżały kolejne auta.

25 maja 2019 Wyłącz przez administrator

Nieprzytomna kobieta leżała w Sztucznej Rawie na katowickim Rynku. Straciła świadomość uderzając w kamienne dno. Nagranie budzi grozę, a jeszcze większą reakcje niektórych osób.

Tor rowerowo-rolkarski w Dolinie Trzech Stawów jest bardzo dobrze oznakowany. Znaki zakazu ruchu w obu kierunkach stoją zarówno od strony ul. Murckowskiej, jak i od ul. Francuskiej.

Przed samą trasą są również znaki ustawione z myślą o rowerzystach – ograniczenia prędkości do 30 km/h.

Oba te znaki były dziś raz po raz łamane.

Kolejny światowy szczyt ONZ w Katowicach! Dziś wieczorem w stolicy województwa śląskiego pojawił się minister infrastruktury i rozwoju, by oficjalnie przekazać, że nasze miasto odniosło wielki sukces.

Ludzie, którzy zjawili się dziś na Muchowcu, by pojeździć na rolkach, rowerach czy hulajnogach i by odetchnąć świeżym powietrzem, ze zdumieniem obserwowali kolejne samochody osobowe, przejeżdżające rolkostradą.

Przy parkingu od strony ul. Francuskiej montowana jest scena muzyczna. I samochodami jechali ludzie, którzy zajmują się montażem sceny oraz nagłośnienia. Zamiast zjechać z ul. Murckowskiej na autostradę, potem na ul. Francuską, skracali sobie drogę jadąc przez Dolinę.

Macie telefon tego popularnego producenta smartfonów? Całkiem możliwe, że nie będziecie mieć YouTube, Gmail, Chrome, Google Maps, najpopularniejszej internetowej wyszukiwarki a być może również Facebooka czy Instagramu.

Jakby jednej plagi było mało, po ostatnich ulewach woda znów zalała rolkostradę. Rowerzyści w miarę sprawnie przejeżdżali przez rozlewisko. Tej sztuki usiłowali dokonać również niektórzy rolkarze.

Samochody oczywiście pokonywały tę wodną przeszkodę bez trudu. Czasami ochlapując tych, którzy mieli pecha akurat przeprawiać się na drugą stronę rolkostrady.

Katowicki magistrat komentuje katastrofalną sytuację w drużynie piłkarskiej GKS Katowice. Wydano oficjalny komunikat, w którym padają bardzo ostre stwierdzenia.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***

***

Wypadek podczas szkolnej wycieczki z Jaworzna. Dziewięcio i dziesięcioletnie dzieci trafiły do trzech szpitali.

 

 

 

Rozbitym samochodem pijak uciekał przez Katowice. Inny kierowca go ścigał.

 

 

 

Katowicki Park Leśny na Muchowcu przeszkodą lotniczą nr 37. Rozpatrywany jest wniosek o jej usunięcie.

 

 

 

Te tabletki zostały wycofane z aptek. To ważna decyzja, gdyż lek mógł nieprawidłowo zadziałać.

 

 

 

Czary-mary w konkursie Radia Piekary. Powszechnie lubiany pan Stefan ? antykwariusz z katowickiego Skarbka ? prowadził w konkursie, w którym wygraną były wakacje na Malediwach. Coś lub ktoś nie bardzo go jednak lubi.