Macie telefon tego popularnego producenta smartfonów? Całkiem możliwe, że nie będziecie mieć YouTube, Gmail, Chrome, Google Maps, najpopularniejszej internetowej wyszukiwarki a być może również Facebooka czy Instagramu.

Macie telefon tego popularnego producenta smartfonów? Całkiem możliwe, że nie będziecie mieć YouTube, Gmail, Chrome, Google Maps, najpopularniejszej internetowej wyszukiwarki a być może również Facebooka czy Instagramu.

21 maja 2019 Wyłączono przez administrator

Teraz i oni już tego nie wytrzymali. Choć ciężko uwierzyć, że tam zaczęły się demonstracje.

Huawei traci wiele ze swoich funkcji. Taki jest efekt wojny o prymat pomiędzy USA a Chinami. Prezydent Donald Trump niedawno wprowadził prawo dotyczące zakazu przekazywania technologii amerykańskich podmiotom uznanym przez USA za zagrażające bezpieczeństwu narodowemu.

Amerykanie uznali za taki podmiot właśnie koncern Huawei. Podobno w telefonach tego producenta miało być instalowane oprogramowanie służące do szpiegowania użytkowników.

Mieszkańcy tej części Katowic są w szoku. Przeraził ich pomysł Tauronu. Podpisy pod protestem zbierane nieomal w każdym sklepie.

Prawda to czy nie – tę decyzję odczują m.in. polscy posiadacze huaweiów. Google właśnie ogłosił, że blokuje możliwość korzystania z jego usług na tych telefonach. Do Google należy YouTube, Gmail czy Chrome. Najpopularniejsza w Polsce wyszukiwarka internetowa to również dzieło i własność Google.

Na huaweiach być może nie będzie można aktualizować wszystkich usług Googla. Co to oznacza – wiadomo. Być może niektóre usługi będą działać, być może nie będą, być może w sposób niewłaściwy.

Należy spodziewać się, że w ślady za Google pójdzie również Facebook. Jest to bowiem firma amerykańska, zobowiązana do działania zgodnie z prawem USA. Do Facebooka z kolei należy Instagram.

Aż pięć wypadków z udziałem dzikich zwierząt. I tylko jednego dnia.

Oczywiście nadal będzie można telefonować z huaweiów, wysyłać oraz odbierać SMS-y. Oby też użytkownicy tych telefonów jak najdłużej mogli w sposób prawidłowy korzystać z ich dotychczasowych możliwości. Oświadczenie firmy Google jest tak krótkie i enigmatyczne, że nie bardzo wiadomo, czego się trzymać:

„Stosujemy się do nakazu i analizujemy jego konsekwencje. Jeśli chodzi o użytkowników naszych usług, to Google Play i zabezpieczenia Google Play Protect będą nadal działać na istniejących urządzeniach Huawei”. Oświadczenie nie gwarantuje możliwości korzystania ze wspomnianych serwisów i usług firmy Google. Takich jak choćby YouTube.
Fot. Pixabay.

Wreszcie w Katowicach. Elektryczne skutery i hulajnogi na minuty. Nowością jest to, że można je pozostawiać w dowolnym miejscu.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***

Wielka rewolucja drogowo-budowlana w Katowicach. Nowe terminy i szereg bardzo ważnych zmian. Jest ich tak wiele, że uruchomiono specjalną usługę informacyjną.

 

 

 

Ewakuowano osoby znajdujące się w bezpośredniej strefie zagrożenia wybuchem. Cały odcinek ulicy został zamknięty. Również dla przejeżdżających tamtędy tramwajów.

 

 

 

Drogowa Trasa Średnicowa częściowo wyłączana z ruchu.

 

 

 

Ostrzeżenie inspekcji sanitarnej. Skażona żywność trafiła do sprzedaży.

 

 

 

Samobójca specjalnie wybrał to miejsce. Czekał aż nadjedzie pociąg, by z dużej wysokości rzucić się wprost przed lokomotywę.