Nieprzytomna kobieta leżała w Sztucznej Rawie na katowickim Rynku. Straciła świadomość uderzając w kamienne dno. Nagranie budzi grozę, a jeszcze większą reakcje niektórych osób.

Nieprzytomna kobieta leżała w Sztucznej Rawie na katowickim Rynku. Straciła świadomość uderzając w kamienne dno. Nagranie budzi grozę, a jeszcze większą reakcje niektórych osób.

22 maja 2019 Wyłącz przez administrator

Drogowa Trasa Średnicowa częściowo wyłączana z ruchu.

Dosłownie sekundy przed tym ujęciem kobieta poślizgnęła się i uderzyła głową o kamienne dno. Cały ten groźny incydent najprawdopodobniej zarejestrowała kamera prywatnego urządzenia lub monitoringu (nie wiemy, nie będziemy rozstrzygać – choć kamera monitoringu chyba w ten sposób nie ruszałaby się).

Nagranie trafiło do serwisu YouTube. Obejrzało je do tej pory ponad 30 tys. ludzi.

Autor zatytułował je „Katowice Rynek 20.05.2919, koloryzowane”. Widać na nim dobrze zrelaksowane towarzystwo, siedzące przy Sztucznej Rawie.

Ostrzeżenie inspekcji sanitarnej. Skażona żywność trafiła do sprzedaży.

W pewnym momencie jedna z kobiet siada bezpośrednio nad wodą. Zdejmuje obuwie i skarpetki, po czym zanurza stopy w wodzie.

Po chwili siada obok niej koleżanka. Również zanurza stopy w wodzie.

Przez chwilę siedzą poruszając w wodzie stopami. Następnie postanawiają wejść do wody. Na środku sztucznego koryta któraś się poślizgnęła.

Samobójca specjalnie wybrał to miejsce. Czekał aż nadjedzie pociąg, by z dużej wysokości rzucić się wprost przed lokomotywę.

Padając jedna z kobiet pociągnęła za sobą drugą. Obie upadły. Jedna z nich zaraz wstała. Druga bezwładnie leżała w wodzie. Wyglądało to przerażająco.

Najpierw z pomocą nieprzytomnej pospieszyła koleżanka. Potem do wody wszedł jeden z mężczyzn, unosząc rannej głowę. Ta dalej była nieprzytomna.

Teraz i oni już tego nie wytrzymali. Choć ciężko uwierzyć, że tam zaczęły się demonstracje.

Jej towarzysze zachowywali się nad wyraz biernie. Nieprzytomną z niemałym trudem wyciągnięto na brzeg.

Po karetkę zadzwoniła dopiero osoba przechodząca obok. To młoda kobieta, która chyba jako jedyna zareagowała na widok wypadku.

Ratownicy udzielili rannej doraźnej pomocy na miejscu.

To pokazuje, że wszelkie zabawy w Sztucznej Rawie mogą się bardzo źle skończyć. Nie jest ona przystosowana do tego, by się w niej taplać.

Mieszkańcy tej części Katowic są w szoku. Przeraził ich pomysł Tauronu. Podpisy pod protestem zbierane nieomal w każdym sklepie.

Chcemy również zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię. Życzliwości. Nieprzytomną z pewnością widziało wiele osób przechodzących w pobliżu. Zareagowała jedna osoba.

Zaś pod filmem na YouTube zgoła inne reakcje: „Zamiast po karetkę lepiej po śmieciarkę zadzwonić”. To jeden z komentarzy. Inny: „Normalnie utylizacja, tylko wody szkoda”.

Wreszcie w Katowicach. Elektryczne skutery i hulajnogi na minuty. Nowością jest to, że można je pozostawiać w dowolnym miejscu.

A nawet jeśli to byli ludzie z tzw. marginesu czy to usprawiedliwia tego rodzaju wypowiedzi? naszym zdaniem nie. Codziennie to potwierdza Dietmar Brehmer, stojący na czele Górnośląskiego Towarzystwa Charytatywnego.

Potwierdzają to samo organizatorzy największej w Polsce Wigilii dla Samotnych oraz Wielkanocnego Śniadania dla Samotnych, które odbywają się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Potwierdzają wspaniałe fryzjerki z Siemianowic Śląskich, które bezpłatnie czesały i strzygły bezdomnych, by mogli z godnością zasiąść do wspomnianego Śniadania.

Wielka defilada w Katowicach. Drogową Trasą Średnicową przejadą czołgi, działa samobieżne, rosomaki, hammery i pojazdy na wyposażeniu specjalsów z GROM. Nad nimi myśliwce F-16, śmigłowce i transportowce.

Szacunek nie musi polegać na tym, by bezdomnego kochać i całować. Może wystarczy powstrzymać się od obelg i życzenia wszystkiego najgorszego.

Link do nagrania na YouTube: KLIKNIJ

Karetka? Niech sobie postoi z nami.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***

Dziś Katowice były jedynym z większych polskich miast, w którym zanotowano podwyższony ich poziom. Są kilka razy bardziej szkodliwe od dwutlenku siarki i niemal dziesięciokrotnie bardziej niebezpieczne od tlenku węgla.

 

 

 

Macie telefon tego popularnego producenta smartfonów? Całkiem możliwe, że nie będziecie mieć YouTube, Gmail, Chrome, Google Maps, najpopularniejszej internetowej wyszukiwarki a być może również Facebooka czy Instagramu.

 

 

 

Katowicki magistrat komentuje katastrofalną sytuację w drużynie piłkarskiej GKS Katowice. Wydano oficjalny komunikat, w którym padają bardzo ostre stwierdzenia.

 

 

 

Wielka rewolucja drogowo-budowlana w Katowicach. Nowe terminy i szereg bardzo ważnych zmian. Jest ich tak wiele, że uruchomiono specjalną usługę informacyjną.

 

 

 

Ewakuowano osoby znajdujące się w bezpośredniej strefie zagrożenia wybuchem. Cały odcinek ulicy został zamknięty. Również dla przejeżdżających tamtędy tramwajów.