Katowicki Park Leśny na Muchowcu przeszkodą lotniczą nr 37. Rozpatrywany jest wniosek o jej usunięcie.

Katowicki Park Leśny na Muchowcu przeszkodą lotniczą nr 37. Rozpatrywany jest wniosek o jej usunięcie.

24 maja 2019 Wyłącz przez administrator

Stadion Śląski będzie nazywał się jeszcze inaczej.

Początkowo wniosek o zgodę na karczowanie jednych fragmentów lasu i przycinanie drzew w innych częściach Katowickiego Parku Leśnego trafił do Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Tam sprawie nadano sygnaturę ULC-LTL-4/530-0009/14/17.

We wniosku wymieniono ogromny obszar, położony na terenie dwóch katowickich dzielnic: Bogucic-Zawodzia oraz Ligoty. Wyszczególniono następujące działki: 1, 1/1, 2/37, 2/39 i 2/52 z obrębu 0002 Bogucice-Zawodzie oraz 31/44 z obrębu 0003 Ligota.

Kolejny światowy szczyt ONZ w Katowicach! Dziś wieczorem w stolicy województwa śląskiego pojawił się minister infrastruktury i rozwoju, by oficjalnie przekazać, że nasze miasto odniosło wielki sukces.

ULC zwrócił się o stanowisko do Lasów Państwowych, gdyż to one zawiadują tym terminem. Leśnicy byli przeciwni wycince.

Przede wszystkim chcieli wiedzieć, o które konkretnie drzewa chodzi i dlaczego stanowią one zagrożenie dla ruchu lotniczego. Należy tu zaznaczyć, że las rośnie na tym obszarze od dziesiątków lat. rósł, zanim powstało lotnisko.

Na przełomie roku znowelizowane zostało Prawo lotnicze. Od 1 kwietnia o usunięciu przeszkód lotniczych, jakimi są drzewa, decydują starostowie.

Macie telefon tego popularnego producenta smartfonów? Całkiem możliwe, że nie będziecie mieć YouTube, Gmail, Chrome, Google Maps, najpopularniejszej internetowej wyszukiwarki a być może również Facebooka czy Instagramu.
W tym wypadku jest to prezydent Katowic. Wniosek w sprawie przeszkody lotniczej nr 37 trafił więc do Urzędu Miasta Katowice.

Jak nas poinformowano, we wniosku są błędy. Z 6 działek wymienionych w piśmie, tylko 3 działki zostały wskazane prawidłowo.

Katowicki magistrat komentuje katastrofalną sytuację w drużynie piłkarskiej GKS Katowice. Wydano oficjalny komunikat, w którym padają bardzo ostre stwierdzenia.

Możliwe więc było zliczenie powierzchni lasu rosnącego tylko na części działek wymienionych we wniosku. Jest to obszar około 180 tys. mkw.

Aeroklub Śląski uspokaja, że skala wycinki na pewno nie będzie tak rozległa. Oddajemy głos prezesowi AŚ.

Michał Tomanek, prezes Aeroklubu Śląskiego:

Wielka rewolucja drogowo-budowlana w Katowicach. Nowe terminy i szereg bardzo ważnych zmian. Jest ich tak wiele, że uruchomiono specjalną usługę informacyjną.

„Informacje, które są w obiegu a dotyczą ogromnej powierzchni lasu do wycięcia, są nieprawdziwe, gdyż tym terenem objęta jest przeszkoda Lotnicza, natomiast występujący na tym obszarze las nie będzie całkowicie usunięty i nie jest przeznaczony do usunięcia.

Na tym obszarze będzie dokonana wycinka tylko części lasu. Inny fragment będzie poddany tak zwanemu przycięciu technicznemu lub pielęgnacyjnemu.

Ewakuowano osoby znajdujące się w bezpośredniej strefie zagrożenia wybuchem. Cały odcinek ulicy został zamknięty. Również dla przejeżdżających tamtędy tramwajów.

Dopiero po wykonaniu odpowiednich pomiarów będzie wiadomo, jaka ma być skala wycinki, a jaka działań pielęgnacyjnych. W chwili obecnej nie potrafię powiedzieć, czy będzie to kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt procent wskazanego we wniosku obszaru.

Szczegółowa informacja dotycząca planowanych działań zostanie w najbliższym czasie przekazana miastu”.

Drogowa Trasa Średnicowa częściowo wyłączana z ruchu.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***

Te tabletki zostały wycofane z aptek. To ważna decyzja, gdyż lek mógł nieprawidłowo zadziałać.

 

 

 

Fałszywi wnuczkowie stworzyli nieformalną strukturę. Wiadomo już o 12 oszukanych, a bedą kolejne ofiary.

 

 

 

Piłkarskie mistrzostwa świata na Śląsku? Tak. Zobaczymy m.in. reprezentacje Argentyny, Portugalii czy Korei Południowej.

 

 

 

Czary-mary w konkursie Radia Piekary. Powszechnie lubiany pan Stefan ? antykwariusz z katowickiego Skarbka ? prowadził w konkursie, w którym wygraną były wakacje na Malediwach. Coś lub ktoś nie bardzo go jednak lubi.

 

 

 

Nieprzytomna kobieta leżała w Sztucznej Rawie na katowickim Rynku. Straciła świadomość uderzając w kamienne dno. Nagranie budzi grozę, a jeszcze większą reakcje niektórych osób.