Rozbitym samochodem pijak uciekał przez Katowice. Inny kierowca go ścigał.

Rozbitym samochodem pijak uciekał przez Katowice. Inny kierowca go ścigał.

24 maja 2019 Wyłącz przez administrator

Wczoraj około godz. 16, w okolicy węzła Murckowska, jeden z kierowców zauważył rozbite seicento. Samochód miał wgnieciony przód i skrzywione koło, a jego stan wskazywał na to, że brał udział w jakimś wypadku, albo co najmniej kolizji.

Prowadzący zachowywał się jakby uciekał, kierując się w stronę wjazdu na autostradę A4 w kierunku Krakowa. Wzbudziło to podejrzenie innego kierowcy, który ruszył w ślad za rozbitym fiatem, po czym uniemożliwił mu dalszą jazdę.

W seicento siedział młody mężczyzna. Widać było po nim, że jest nietrzeźwy.

Drugi kierowca wyciągnął więc kluczyk ze stacyjki seicento i wezwał policję. W tym czasie pijak zachowywał się agresywnie.

Badanie trzeźwości wykazało ponad pół promila alkoholu w wydychanym przez kierowcę seicento powietrzu. Zdaniem świadków zdarzenia, był on nie tylko pijany, ale mógł być też pod wpływem środków odurzających.

– Kierowca seicento, którym okazał się mieszkaniec Katowic, został zatrzymany za prowadzenie w stanie nietrzeźwym i znieważenie funkcjonariusza. Wciąż trwają czynności, mające na celu ustalić czy mężczyzna brał wcześniej udział w innym wypadku, a jeśli tak, gdzie i kiedy się on wydarzył ? poinformował nas sierż. szt. Maciej Bajerski z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Wczoraj znów mieliśmy sądny dzień na drogach ? w naszym województwie doszło do pięciu poważnych wypadków, w których jedna osoba zginęła a sześć zostało rannych. Znów były gigantyczne korki na DTŚ i Chorzowskiej, a tunel trzeba było zamknąć, ponieważ jeden z wypadków miał miejsce tuż zanim.

– Pijani kierowcy w dużej mierze przyczyniają się do tych ponurych statystyk dlatego dobrze, że coraz więcej ludzi traktuje ich tak, jak na to zasługują ? jak potencjalnych zabójców ? twierdzi Maciej Bajerski.

Dodajmy, że wczoraj policja zatrzymała dziewięciu nietrzeźwych kierowców. Bardzo dobrze, że jednemu z nich dalszą podróż uniemożliwił inny kierowca.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***