Te tabletki zostały wycofane z aptek. To ważna decyzja, gdyż lek mógł nieprawidłowo zadziałać.

Te tabletki zostały wycofane z aptek. To ważna decyzja, gdyż lek mógł nieprawidłowo zadziałać.

23 maja 2019 Wyłącz przez administrator

Katowicki magistrat komentuje katastrofalną sytuację w drużynie piłkarskiej GKS Katowice. Wydano oficjalny komunikat, w którym padają bardzo ostre stwierdzenia.

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał z obrotu dwie serie leku na obniżenie ciśnienia tętniczego. Lek nazywa się Lecalpin i jest produkowany w Holandii.

Serie wycofane z aptek:

Lecalpin, 10 mg, tabletki powlekane, nr serii 268018, data ważności 08.2021.

Lecalpin, 20 mg, tabletki powlekane, nr serii 268018, data ważności 08.2021.

Wykryto, że w opakowaniach mających zawierać mocniejszą dawkę leku, znalazły się tabletki o słabszym działaniu. To było przyczyną wycofania tabletek.

Fot. Wikimedia.

Zmiana przebiegu dwóch ważnych linii komunikacji miejskiej w Katowicach.

Wielka rewolucja drogowo-budowlana w Katowicach. Nowe terminy i szereg bardzo ważnych zmian. Jest ich tak wiele, że uruchomiono specjalną usługę informacyjną.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***

Nieprzytomna kobieta leżała w Sztucznej Rawie na katowickim Rynku. Straciła świadomość uderzając w kamienne dno. Nagranie budzi grozę, a jeszcze większą reakcje niektórych osób.

 

 

 

Stadion Śląski będzie nazywał się jeszcze inaczej.

 

 

 

Kolejny światowy szczyt ONZ w Katowicach! Dziś wieczorem w stolicy województwa śląskiego pojawił się minister infrastruktury i rozwoju, by oficjalnie przekazać, że nasze miasto odniosło wielki sukces.

 

 

 

Dziś Katowice były jedynym z większych polskich miast, w którym zanotowano podwyższony ich poziom. Są kilka razy bardziej szkodliwe od dwutlenku siarki i niemal dziesięciokrotnie bardziej niebezpieczne od tlenku węgla.

 

 

 

Macie telefon tego popularnego producenta smartfonów? Całkiem możliwe, że nie będziecie mieć YouTube, Gmail, Chrome, Google Maps, najpopularniejszej internetowej wyszukiwarki a być może również Facebooka czy Instagramu.