Kolejny światowy szczyt ONZ w Katowicach! Dziś wieczorem w stolicy województwa śląskiego pojawił się minister infrastruktury i rozwoju, by oficjalnie przekazać, że nasze miasto odniosło wielki sukces.

Kolejny światowy szczyt ONZ w Katowicach! Dziś wieczorem w stolicy województwa śląskiego pojawił się minister infrastruktury i rozwoju, by oficjalnie przekazać, że nasze miasto odniosło wielki sukces.

21 maja 2019 Wyłączono przez administrator

Teraz i oni już tego nie wytrzymali. Choć ciężko uwierzyć, że tam zaczęły się demonstracje.

– W 2022 r. Katowice będą stolicą stolic – mówił minister Jerzy Kwieciński na wieczornej konferencji prasowej w Willi Goldsteinów przy pl. Wolności. Następnie wręczył prezydentowi miasta Marcinowi Krupie decyzję Organizacji Narodów Zjednoczonych (na zdjęciu).

Nasze miasto w 2022 r. będzie gospodarzem Światowego Forum Miejskiego. Minister mówił, że sukces ten poprzedzony został rokiem ciężkiej pracy i starań rządu, miasta i województwa.

Mieszkańcy tej części Katowic są w szoku. Przeraził ich pomysł Tauronu. Podpisy pod protestem zbierane nieomal w każdym sklepie.

– Nie udało się zdobyć organizacji Expo w Łodzi. Ale udało się to – mówił uradowany. – To najtańsza promocja miasta, jaką można sobie wyobrazić – dodał.

Prezydent Krupa zastanawiał się, czy aby Katowice nie są jedynym miastem w Europie, które będzie gospodarzem dwóch imprez tej rangi, organizowanych przez ONZ.

Wreszcie w Katowicach. Elektryczne skutery i hulajnogi na minuty. Nowością jest to, że można je pozostawiać w dowolnym miejscu.

– Myślę, że wielkie znaczenie miało to, jak przygotowaliśmy Szczyt Klimatyczny. Daliśmy radę. I to zostało docenione – powiedział.

Ocenia się, że na ten szczyt ONZ do Katowic przyjedzie od 25 tys. do 30 tys. osób z całego świata.

Wielka defilada w Katowicach. Drogową Trasą Średnicową przejadą czołgi, działa samobieżne, rosomaki, hammery i pojazdy na wyposażeniu specjalsów z GROM. Nad nimi myśliwce F-16, śmigłowce i transportowce.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***

Zmiana przebiegu dwóch ważnych linii komunikacji miejskiej w Katowicach.

 

 

 

Wielka rewolucja drogowo-budowlana w Katowicach. Nowe terminy i szereg bardzo ważnych zmian. Jest ich tak wiele, że uruchomiono specjalną usługę informacyjną.

 

 

 

Ewakuowano osoby znajdujące się w bezpośredniej strefie zagrożenia wybuchem. Cały odcinek ulicy został zamknięty. Również dla przejeżdżających tamtędy tramwajów.

 

 

 

Drogowa Trasa Średnicowa częściowo wyłączana z ruchu.

 

 

 

Samobójca specjalnie wybrał to miejsce. Czekał aż nadjedzie pociąg, by z dużej wysokości rzucić się wprost przed lokomotywę.