Porównali szereg polskich miast i wydali fantastyczną ocenę Katowicom. Badanie było oparte na obiektywnych wskaźnikach, a ocena tym bardziej cieszy, że nie ma mowy o żadnych manipulacjach.

Porównali szereg polskich miast i wydali fantastyczną ocenę Katowicom. Badanie było oparte na obiektywnych wskaźnikach, a ocena tym bardziej cieszy, że nie ma mowy o żadnych manipulacjach.

12 czerwca 2019 Wyłączono przez administrator

Jest kolejny! Nowy wodny plac zabaw w Katowicach!

Katowice się zmieniają. Przez ostatnie 25 lat z brudnego miasta przemysłowego przekształcamy się w miasto biznesu i usług. Coraz więcej uwagi poświęcamy kwestiom dbałości o środowisko naturalne.

Nasze wysiłki docenia magazyn ?Forbes?, który w różnych rankingach przyznaje Katowicom czołowe lokaty.

Wśród miast liczących od 150 do 300 tysięcy mieszkańców zajmujemy drugą lokatę w kategorii miast przyjaznych dla biznesu. W ubiegłym roku wzbogaciliśmy się o 552 spółki, w tym 103 zagraniczne. Przeniesiono do nas 18 firm z innych miast.

Nowy katowiczanin czy nowa katowiczanka? Nasze miasto będzie miało wkrótce nowego obywatela. Trzymamy kciuki i obserwujemy poród.

Jeszcze lepiej wypadliśmy w rankingu miast najbardziej ekologicznych. Pod tym względem jesteśmy najlepsi!

Swoją czołową pozycję zawdzięczamy wyznaczaniu trendów zarówno pod względem skali działań, jak i zainwestowanych środków. W ubiegłym roku miasto wydało ponad 9 mln zł na wymianę starych, zanieczyszczających powietrze pieców na nowe, ekologiczne.

W tym roku na ten cel wydana zostanie kwota jeszcze większa i to aż o 5 mln, zł. Przy czym minimalna kwota dofinansowania jednego gospodarstwa domowego wynosi 10 tys. zł.

Skradzioną kartę wykorzystał do robienia zakupów w różnych katowickich sklepach. Kolejny złodziej, który pozował do kamer monitoringu.

To najwyższa dotacja w skali kraju! Uznanie „Forbesa? zyskał też nasz zaawansowany system monitoringu jakości powietrza, który jest efektem udziału Katowic w międzynarodowym programie AWAIR. Na system ten składa się 127 czujników, mierzących stężenia pyłów PM 10 i PM 2,5, dane dotyczące wilgotności, temperatury i ciśnienia oraz 154 ekrany, które to pokazują.

Kolejne punkty zdobyliśmy dzięki realizacji wielu projektów termomodernizacji budynków. Doceniony został również nasz pionierski projekt Miejskiego Centrum Energii.

Napad na katowickiego radnego. Apelujemy do wszystkich świadków tego bandyckiego czynu. Nie pozwólmy, by sprawcy pozostali bezkarni.

Przypomnijmy, że jest to punkt edukacyjno-informacyjny, gdzie można dowiedzieć się wszystkiego o oszczędzaniu energii, wymianie systemów ogrzewania i związanych z tym programach wsparcia.

Fot. Magda Bachir.

To nie był zwyczajny koncert. „Scenozstąpienie” za nami.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej (dot. tel.).
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.