Jest kolejny! Nowy wodny plac zabaw w Katowicach!

Jest kolejny! Nowy wodny plac zabaw w Katowicach!

10 czerwca 2019 Wyłącz przez administrator

Oburzony czytelnik miał do nas pretensje, że promujemy wybrany projekt budżetu obywatelskiego (BO). Chodziło o zadaszenie lodowiska w Murckach.

Tekst o zadaszeniu lodowiska opublikowaliśmy na prośbę innego czytelnika, który w promocję tego projektu się zaangażował. Oburzonemu odpisaliśmy, że prosimy o to, by przysłał swój typ. Niech zareklamuje wybrany projekt do realizacji z BO, a my zamieścimy stosowną publikację. Nie odpisał.

Chcemy więc przypomnieć, że to właśnie dzięki udanemu promowaniu pomysłu, kilka lat temu – w głosowaniu nad tym, na co wydać pieniądze z BO – zwyciężył wodny plac zabaw w Dolinie Trzech Stawów. Natychmiast po otwarciu zaczął się cieszyć nieprawdopodobnym powodzeniem. Nie tylko wśród mieszkańców Katowic.

Niedawno został otwarty kolejny wodny plac zabaw – przy ul. Gliwickiej. Zaś dziś otwarcie jeszcze jednego wodnego placu zabaw.

Ten najnowszy został wybudowany przy skrzyżowaniu ulic Biedronek i Radockiego w Ochojcu. O godz. 12 uroczystość otwarcia.

Otwarcia placu dokona prezydent Marcin Krupa wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 27 i przedszkolakami z Miejskiego Przedszkola nr 93. Już po południu to nowe miejsce zabaw i wypoczynku będzie dostępne.

Pogoda wymarzona na wodne igraszki. Z pewnością więc nie tylko ten wodny plac zabaw czeka dziś oblężenie.

A my podsumujmy, że naprawdę warto reklamować rzeczy, które chcielibyśmy zobaczyć w Katowicach. Dzięki BO jest np. tężnia na Zadolu. Ale BO to nie tylko nowe atrakcje, ale także nowy wóz ratowniczo-gaśniczy dla straży pożarnej, nowy sprzęt do ratowania ludzkiego życia, czy więcej kamer monitoringu miejskiego.

Czas na zgłaszanie projektów BO w tym roku już minął. Zaproponowano rekordową ich liczbę. Jest w czym wybierać. Nie wahajmy się reklamować tych, które naszym zdaniem są najbardziej warte realizacji.

Ach ten entuzjazm! Ta radość! Wodny plac zabaw w Ochojcu otwarty. Galeria zdjęć.
KLIKNIJ

Fot. BP UM Katowice.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej (dot. tel.).
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.