Ostrzeżenie inspekcji sanitarnej. Skażona żywność trafiła do sprzedaży.

Ostrzeżenie inspekcji sanitarnej. Skażona żywność trafiła do sprzedaży.

19 maja 2019 Wyłączono przez administrator

Zagrożenie eksplozją w jednym z katowickich wieżowców. Ewakuacja całego budynku.

To już kolejny taki przypadek. Poprzedni był w kwietniu. Tym razem jednak u innego producenta i w innych sklepach wykryto zagrożenie.

Jaja skażone salmonellą zostały wyprodukowane przez fermę ?Złote Jajko? z Gozdowa. Sprzedawane są po prostu jako „Jaja kurze. Jaja z chowu klatkowego. 10 sztuk”.

Nagonka na przerażonego łosia w Katowicach. Zwierzę trzeba było zastrzelić.

Mogły znaleźć się w sprzedaży w różnych sklepach. Dlatego poniżej zamieszczamy zdjęcia opakowania. Poniżej zaś dalsze ważne informacje.

Najistotniejsze jest to, że bakterie salmonelli wykryto na powierzchni skorupek jaj. To znaczy, że samo ich dotknięcie może być niebezpieczne. Co potwierdzają zalecenia dla konsumentów, wydane przez Główny Inspektorat Sanitarny (poniżej).

Samochód wjechał w tłum świętujących ludzi.

Produkt jest opisany następująco: „Jaja kurze. Jaja z chowu klatkowego. 10 sztuk. Klasa A. Klasa wagowa M”.

Data minimalnej trwałości będąca jednocześnie numerem partii: 20.05.2019 (12). Kod na skorupkach jaj: 3-PL14271307. Producent ? Ferma ?Złote Jajko?, Gozdowo. Zakład pakowania jaj ? Ovos Sp. z o.o., Bieżuń, weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 14375901.

Ciągle jeszcze nie można im sprawić pogrzebu.

Zalecenia dla konsumentów (Główny Inspektorat Sanitarny):

„Nie należy spożywać jaj, szczególnie na surowo, o numerze partii i kodzie na skorupce wskazanym w komunikacie z uwagi na potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Należy również pamiętać, że bakterie obecne na powierzchni skorupek mogą zostać przeniesione na inne powierzchnie w wyniku kontaktu z zanieczyszczonymi jajami”.

Miłośnicy serów. Sieć marketów ostrzega przed skażeniem dwóch z nich groźną toksyną. Kilkanaście osób trafiło do szpitali.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***

Zdjęcia opakowania jaj z serii skażonej salmonellą. Aby powiększyć kliknij

[rl_gallery id=”7823″]

***

Mieszkańcy tej części Katowic są w szoku. Przeraził ich pomysł Tauronu. Podpisy pod protestem zbierane nieomal w każdym sklepie.

 

 

 

Aż pięć wypadków z udziałem dzikich zwierząt. I tylko jednego dnia.

 

 

 

W godzinach komunikacyjnego szczytu: Prezydent Andrzej Duda przyjeżdża na Śląsk. Władze miast katowickiej aglomeracji przestrzegają mieszkańców, by przygotowali się na utrudnienia.

 

 

 

Wreszcie w Katowicach. Elektryczne skutery i hulajnogi na minuty. Nowością jest to, że można je pozostawiać w dowolnym miejscu.

 

 

 

Wielka defilada w Katowicach. Drogową Trasą Średnicową przejadą czołgi, działa samobieżne, rosomaki, hammery i pojazdy na wyposażeniu specjalsów z GROM. Nad nimi myśliwce F-16, śmigłowce i transportowce.