Aż pięć wypadków z udziałem dzikich zwierząt. I tylko jednego dnia.

Aż pięć wypadków z udziałem dzikich zwierząt. I tylko jednego dnia.

18 maja 2019 Wyłączono przez administrator

Karetka? Niech sobie postoi z nami.

Tylko jednego dnia – w czwartek – i tylko na drogach jednego powiatu mikołowskiego doszło do aż pięciu wypadków drogowych z udziałem dzikich zwierząt.

Sarny, dziki a ostatnio również łosie nagle potrafią wybiegać na drogę. Wprost przed jadące auta.

Jest wiosna i o tej porze roku zwierzęta bywają rozkojarzone oraz mniej ostrożne. Ponadto samodzielne życie zaczynają młode osobniki, które dopiero muszą nabrać doświadczeń.

Samochód wjechał w tłum świętujących ludzi.

Ostatnio w Katowicach i w Sosnowcu doszło do incydentów z udziałem młodych łosi. Łoś w Sosnowcu zablokował ważną drogą łączącą Katowice z Krakowem (przez Olkusz).

Mimo że to zwierzę zderzyło się z kilkoma samochodami, miało szczęście. Odniosło bardzo niegroźne obrażenia. Po uśpieniu zostało przewiezione do lasu i wypuszczone.

Ciągle jeszcze nie można im sprawić pogrzebu.

Szczęścia nie miał młody łoś, który zabłąkał się do Katowic. Spanikowane zwierzę wpadło do studzienki kanalizacyjnej. W tym wypadku rany i złamania były na tyle poważne, że weterynarz podjął decyzję o odstrzeleniu czworonoga.

Na zdjęciu: Osierocony Gustaw – młody dzik, podopieczny Leśnego Pogotowia w Mikołowie. Powinien dorastać pod opieką matki – w lesie. Fot. Leśne Pogotowie, Mikołów.

Miłośnicy serów. Sieć marketów ostrzega przed skażeniem dwóch z nich groźną toksyną. Kilkanaście osób trafiło do szpitali.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***

Tej nocy przygotowano niezwykłe iluminacje i widowiska multimedialne. Spotkamy beboki, strzygi, heksy, Skarbnika czy zbója Eliasza. Zejdziemy głęboko pod ziemię. Wyjedziemy ponad dachy Katowic. Imponujący zestaw propozycji.

 

 

 

W godzinach komunikacyjnego szczytu: Prezydent Andrzej Duda przyjeżdża na Śląsk. Władze miast katowickiej aglomeracji przestrzegają mieszkańców, by przygotowali się na utrudnienia.

 

 

 

Czy Katowice zostaną Rowerową Stolicą Polski 2019? Możemy wypedałować zwycięstwo.

 

 

 

Wreszcie w Katowicach. Elektryczne skutery i hulajnogi na minuty. Nowością jest to, że można je pozostawiać w dowolnym miejscu.

 

 

 

 

Wielka defilada w Katowicach. Drogową Trasą Średnicową przejadą czołgi, działa samobieżne, rosomaki, hammery i pojazdy na wyposażeniu specjalsów z GROM. Nad nimi myśliwce F-16, śmigłowce i transportowce.