Żory: samochód wjechał w tłum świętujących ludzi.

Żory: samochód wjechał w tłum świętujących ludzi.

13 maja 2019 Wyłączono przez administrator

Trzylatek na parapecie otwartego okna na siódmym piętrze wieżowca. Wymyślił zabawę śmiertelnie niebezpieczną nie tylko dla niego, lecz również dla innych osób (zdjęcia z akcji ratowniczej w tekście).

Do szokującej sytuacji doszło w Żorach podczas sobotniego Święta Ogniowego. W tłum ludzi uczestniczących w imprezie wjechał samochód.

Było to 11 maja około godz. 21.45. O tej właśnie porze dyżurny żorskiej komendy policji odebrał telefon o aucie, które wjechało w bawiących się na Rynku miejskim ludzi.

Koleje Śląskie sporządziły listę rzeczy zgubionych przez pasażerów. Lista długa a na niej sporo wartościowych przedmiotów.

Osoba, która zgłaszała ten incydent, podejrzewała, że kierowca osobowej toyoty jest nietrzeźwy. Usiłował on przebić się przez tłum lecz bezskutecznie. Utknął w ciżbie ludzkiej.

Na szczęście nie był to akt agresji czy terroryzmu. Kiedy kierowca zrozumiał, że dalej nie pojedzie, zatrzymał samochód.

Prezydent się rozlicza. Dziś Marcin Krupa mówił o swoich przedwyborczych obietnicach.

Za kierownicą pojazdu policjanci zastali 82-letniego mężczyznę. Wiekowy kierowca oświadczył, że mieszka w Żorach na Starym Mieście i codziennie pokonuje tę drogę. Dziwił się, że tym razem nie może dojechać do siebie.

Kontakt ze starszym panem był utrudniony. Nie umiał też zrozumieć, dlaczego – zdaniem policjantów – stworzył zagrożenie dla uczestników imprezy.

Wypadek autobusu wiozącego dzieci z przedszkola w Rudzie Śląskiej. Niektóre dzieci są ranne.

Oczywiście policjanci zbadali seniora na obecność alkoholu w organizmie. Był całkowicie trzeźwy. Natomiast jego samochód nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny samochodu. Sporządzili wniosek do sądu o ukaranie sędziwego kierowcy. Odrębny wniosek dotyczy skierowania na badania lekarskie, które wykażą, czy starszy pan może prowadzić samochód.

Matka dla ukochanego dziecka zrobi wszystko. Dobrze o tym wiedzieli, dlatego ją zastraszyli.

Dodajmy, że jako społeczeństwo starzejemy się. Coraz starsze są więc również osoby zasiadające za kierownicami samochodów. Nie to jest problemem, tylko brak odpowiednich narzędzi wykrywania osób, którzy jak kierowcy mogą stwarzać zagrożenie na drodze. A to dotyczy nie tylko wieku, lecz również innych kwestii.

Być może ten problem zniknie wraz z upowszechnieniem się tzw. samochodów autonomicznych. A to nie jest kwestia odległej przyszłości.

Jechali autostradą. Nagle poczuła gwałtowne skurcze. Właśnie zaczął się poród.

W tych dniach hitem internetu jest nagranie kamery zamontowanej w tesli, którą podróżowała 19-letnia amerykańska celebrytka wraz z przyjacielem. Parka ta ustawiła autopilota, po czym uprawiała seks w aucie. To dojechało bezpiecznie do celu.

Czy same igraszki też odbywały się z użyciem stosownych zabezpieczeń? Być może drobiazgowa analiza nagrania przyniosłaby wyjaśnienie tego akurat zagadnienia.

Stadion Śląski zmienia nazwę.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***

Słodziaki poszukiwane. W ich zaginięciu maczać mieli palce nieprzychylni ludzie.

 

 

 

To Polak! Dostanie połowę z 90 mln euro, czyli 193 miliony 396 tys. 500 zł. Skreślił właściwe numerki i rozbił bank.

 

 

 

Katedra z tytanu. I nie jest to żaden żart.

 

 

 

Tylko jeden komin a potworny, duszący smród, zasnuł całą okolicę. To musiał być plastik.

 

 

 

Po raz pierwszy w swojej ponad stuletniej historii zostanie otwarty dla zwiedzających. I tylko na jedną noc.