Trzy zaproszenia

6 kwietnia 2018 0 przez administrator

Zapraszamy do kina, na niezwykły koncert i jeszcze bardziej niezwykłą wystawę, bardzo niezwykłych artystów.

Te trzy informacje po prostu musieliśmy opatrzyć zdjęciem tego rysunku. Dlaczego nas chwyta za serce? My wiemy.

***

Gorące latynoskie rytmy w kościele? Jak najbardziej. 19 kwietnia w kościele NSPJ i św. Jana Bosko przy ul. Fredry 26 Sacro Jam Session OD SERCA Katowice 2018. Początek o 19.00.

***

Mali artyści doświadczeni przez los. Unikatowy wernisaż w Muzeum Historii Katowic.

Żółte słońce opromieniające wielobarwne kamieniczki i odbijające się w ich oknach szczero złotym kolorem to obrazek, który został wykorzystany, jako tło plakatu z informacją o wernisażu ?Cztery pory roku odmienione wyobraźnią?. Namalowała go Oliwia, uczennica Niepublicznej Specjalnej Szkoły Podstawowej Arka Noego.

Obrazek został wykorzystany nieprzypadkowo. Jest to celowy zabieg socjotechniczny mający na celu zwrócenie uwagi na fakt, że niepełnosprawność intelektualna nie musi być ograniczeniem w rozwoju pasji i zainteresowań osób nią dotkniętych. Wręcz przeciwnie, dobrze prowadzona, stymulowana i wykorzystywana społecznie pasja może stać się motorem rozwojowym, także w rozwoju zawodowym, osób niepełnosprawnych intelektualnie.

– Z pomocą Muzeum Historii Katowic zrobiliśmy pierwszy krok w kierunku prezentacji i praktycznego wykorzystania umiejętności naszych uczniów. Mamy nadzieję, że ten projekt pozwoli dzieciakom złapać wiatr w skrzydła, zbudować wiarę w swoje możliwości i zachęcić do dalszej twórczej pracy – mówi Magdalena Skorupa-Grajner prezes fundacji Arka Noego.

Muzeum gorąco poleca tę niezwykłą wystawę. Zaprasza do obejrzenia prac Oliwki oraz jej koleżanek i kolegów, uczniów Niepublicznej Specjalnej Szkoły Podstawowej Arka Noego. Będzie można nie tylko zobaczyć prace, ale poznać ich twórców ? to wspaniałe dzieciaki, choć tak bardzo doświadczone przez los.

Muzeum Historii Katowic, ul. Szafranka 9, 13 kwietnia 2018 r., godz. 17.00.

***

Już jutro oraz pojutrze.

W tę sobotę, a potem w niedzielę, Przegląd Kina Emirackiego. Katowice są, obok Krakowa i Warszawy, jednym z trzech miast w Polsce, w których ma miejsce to, nabierające z każdym rokiem coraz większego rozmachu, wydarzenie.

W kinie Światowid najnowsze filmy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz spotkanie i rozmowa z producentką Haną Kazim, które poprowadzi dr Agnieszka Tambor z Uniwersytetu Śląskiego.

Więcej na ten temat, w tym program przeglądu:
https://www.facebook.com/events/1684365114962294/ 

***
Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy. Pamiętaj, że wiele poprzednich naszych informacji użytkownikom Facebooka się nie wyświetliło, a wiele z kilkudniowym opóźnieniem. Dlatego zachęcamy do bezpośredniego wchodzenia na naszą stronę www. Czekamy też na sygnały od o sprawach i wydarzeniach, które należy nagłośnić.