Amok za kierownicą

6 kwietnia 2018 0 przez administrator

Kierowców ogarnął jakiś amok. Przed chwilą napłynęło do nas kolejne doniesienie o zdarzeniu drogowym. Tego zatoru jeszcze aplikacje „korkowe” nie pokazują. A były też inne wypadki, w tym potrącenie pieszego.

Wedle Yanosika i wskaźnika natężenia ruchu na Google Maps w Katowicach prawie wszędzie przejezdnie. Tymczasem czytelnik właśnie przed chwilą nadesłał informację o korku na Obrońców Westerplatte w stronę Dąbrówki Małej. Został on spowodowany zderzeniem dwóch samochodów. Jak podejrzewa, osoba jadąca główną drogą chciała skręcić w boczną ulicę i przecinając drugi pas ruchu wymusiła pierwszeństwo. Doszło do zderzenia w okolicach komisu na rozwidleniu dróg. Kto zna okolicę, ten mniej więcej potrafi to miejsce zlokalizować.

Ale niewesoło było dziś również na innych ulicach i drogach – co wnioskować należy z doniesień napływających na „Informacje Drogowe – Śląsk i Okolice”. Zacznijmy od ogromnego korka na DK 86 w Sosnowcu. Tu przyczyną problemów była ciężarówka blokująca jeden z pasów.

Kolejny korek (tu już wracamy na pogranicze Katowic i Siemianowic Śląskich) utworzył się na ul. Telewizyjnej. Tam samochód osobowy miał stracić bądź uszkodzić koło.

W okolicach Doliny Trzech Stawów na A4 zderzenie dwóch samochodów. Na szczęście bez większych konsekwencji ani dla uczestników zdarzenia, ani dla pozostałych.

Jedna osobówka wjechała w tył drugiej zaraz za skrzyżowaniem przy Muzeum Śląskim (od strony Gwiazd). Na szczęście kierowcy zdołali wjechać do zatoczki autobusowej. I tak utworzył się korek na dojeździe od Ronda do wspomnianego skrzyżowania, gdyż inni kierowcy musieli sobie popatrzeć.

Jakiś problem miał tramwaj na pl. Miarki. Stanął tamując ruch innym tramwajom, a także większym pojazdom – autobusom i ciężarówkom.

Jeszcze jedna informacja z Szopienic – tam doszło do potrącenia pieszego. Pieszy żyje.

Fot. Marek Zielosko, Informacje Drogowe-Śląsk i Okolice.