Szykujcie aparaty fotograficzne, miejsca na balkonach i dachach, gdyż takiej gratki dotąd jeszcze nie było. F-16 w locie koszącym przeprowadzą symulowany atak na cel naziemny na terenie Katowic.

Szykujcie aparaty fotograficzne, miejsca na balkonach i dachach, gdyż takiej gratki dotąd jeszcze nie było. F-16 w locie koszącym przeprowadzą symulowany atak na cel naziemny na terenie Katowic.

13 czerwca 2019 Wyłącz przez administrator

Napad na katowickiego radnego. Apelujemy do wszystkich świadków tego bandyckiego czynu. Nie pozwólmy, by sprawcy pozostali bezkarni.

Pokaz misji bezpośredniego wsparcia dla jednostek naziemnych zostanie przeprowadzony w sobotę. Jastrzębie pojawią się pomiędzy godz. 13.30 a 15.

Dokładny termin przylotu najnowocześniejszych samolotów, a zarazem najgroźniejszej broni polskiej armii, może się nieco zmienić (jeśli w sposób planowy – będziemy informować). Myśliwce przylecą z 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w podpoznańskich Krzesinach.

Miała na sobie sportowy strój. Jej ciało znaleziono w Katowicach. Śledczy nie wykluczają żadnej wersji, z zabójstwem włącznie.

Okazją do ich przylotu jest tegoroczny Śląski Air Show Fajera, który odbędzie się w najbliższą sobotę (15 czerwca) na Muchowcu. To właśnie nad tym lotniskiem dwa nasze F-16 mają przelecieć na pułapie około 150 m, symulując atak na cel naziemny.

Jest więc szansa, że myśliwce będą bardzo dobrze widoczne. A to m.in. dlatego, że podczas symulacji ataku mają poruszać się z prędkością poddźwiękową, czyli poniżej 1225 km/h. Prawdopodobnie będą utrzymywać prędkość pomiędzy 830 a 920 km/h (według cytowanego na stronie Fajery podpułkownika Piotra Próchniaka, pilota jednego z F-16).

Jest kolejny! Nowy wodny plac zabaw w Katowicach!

Mieszkańcy os. Paderewskiego będą mieli niewątpliwą gratkę. Lecz nie tylko oni. Kiedy kilka lat temu F-16 zawitały nad nasze miasto, wykonały zwrot nad Rudą Śląską, w całych Katowicach słyszeliśmy potężny grzmot, a one zatoczyły łuk nad sosnowieckim Zagórzem, by ponownie przelecieć nad Katowicami.

Wszystko to trwało bardzo krótko, gdyż myśliwce przemieszczały się z prędkością naddźwiękową.

Zaginęła czternastoletnia Patrycja. Apel ojca poruszył naszych czytelników.

Tym razem jednak jastrzębie mają nieco dłużej pozostać nad naszym miastem. Cały pokaz będzie trwał około 15 minut.

Wysłuchujmy więc donośnego grzmotu. On najlepiej zapowie przylot słynnych myśliwców.

Fot. Łukasz Golowanow, Konflikty.pl.

Pacjent przyszedł do szpitala szukając pomocy lekarskiej. Niczego tam nie ukradł, nie zdemolował, nikogo też nie obraził, znieważył czy pobił. A mimo to ściga go teraz policja, upublicznia jego wizerunek i chce postawić mu zarzut popełnienia przestępstwa.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej (dot. tel.).
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.