Będą zwracać uwagę na nieprawidłowo zaparkowane samochody na drogach dla rowerów. Jak również na kulturę jazdy rowerzystów i popełniane przez nich wykroczenia.

Będą zwracać uwagę na nieprawidłowo zaparkowane samochody na drogach dla rowerów. Jak również na kulturę jazdy rowerzystów i popełniane przez nich wykroczenia.

4 maja 2019 Wyłączono przez administrator

Na katowickich ulicach, trasach rowerowych czy w miejscach rekreacji i wypoczynku pojawiły się ponownie patrole rowerowe. Policjanci na rowerach będą pełnili służbę przede wszystkim w rejonie miejsc rekreacyjnych miasta takich jak parki, rejony zbiorników wodnych, rejony zalesione i oczywiście trasy rowerowe.

To nie jedyne miejsca, gdzie zobaczymy policjantów z grupy rowerowej. Mundurowych na rowerach będzie można spotkać także w rejonie centrum miasta, Strefy Kultury czy w innych miejscach, gdzie poruszanie się samochodem jest utrudnione, jak chociażby zatłoczone parkingi.

Funkcjonariusze na rowerach mają zwracać uwagę m.in. na osoby spożywające alkohol w miejscach publicznych, chuliganów i wandali. Patrolując miasto, będą reagować na nieprawidłowo zaparkowane pojazdy na drogach dla rowerów, ale również na kulturę jazdy rowerzystów i popełniane przez nich wykroczenia.

Obecnie katowicka komenda dysponuje 10 rowerami. Planowane są również wspólne patrole z funkcjonariuszami katowickiej straży miejskiej.

W tym sezonie wiosenno-letnim policyjne patrole rowerowe po raz pierwszy pojawiły się wczoraj. Fot.: Policja Śląska.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***

Szykuje się załamanie pogody. IMGW może wydać pogodowy alert.

 

 

 

Pijani kierowcy usiłowali przechytrzyć policję. Nie wszystkim się udało.

 

 

 

Pięć dni temu wyszedł z domu i do chwili obecnej nie daje znaku życia. Zrozpaczona rodzina prosi o każdą informację na jego temat. Prowadzone przez policję intensywne poszukiwania na razie nie dają rezultatu.

 

 

 

Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi SMS-ami i apeluje o ostrożność. To próba wyłudzenia!

 

 

 

Katowickie schronisko dla zwierząt bije na alarm. Ktoś rozrzucił parówki z dziwną zawartością. Jeden z psów, wykorzystując nieuwagę wolontariusza, zjadł taką parówkę.

 

 

 

Czy to jest akt patriotyzmu? Rozjechać, zniszczyć Muchowiec.