Szykuje się załamanie pogody. IMGW może wydać pogodowy alert.

Szykuje się załamanie pogody. IMGW może wydać pogodowy alert.

3 maja 2019 Wyłączono przez administrator

Jak podała telewizja TVN Meteo IMGW przygotowuje się do wydania alertów pogodowych. Mają one dotyczyć spadku temperatury (w jednych województwach) i intensywnych opadów deszczu (w innych).

Alert dotyczący intensywnych opadów deszczu może zostać wydany dla województwa śląskiego, a także dla Małopolski i Podkarpacia.

Padać ma bardzo intensywnie we wszystkich tych województwach. Jednak to w woj. śląskim ulewa ma być najbardziej gwałtowna.

Intensywne opady deszczu mogą nawiedzić nasz region w niedzielę. IMGW (na dziś) przewiduje, że spaść może od 15 do nawet 45 litrów deszczu na metr kwadratowy.

Czekamy więc na jutrzejsze przewidywania synoptyków. Cały czas obserwują oni przemieszczające się chmury burzowe i fronty atmosferyczne.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***

Katowickie schronisko dla zwierząt bije na alarm. Ktoś rozrzucił parówki z dziwną zawartością. Jeden z psów, wykorzystując nieuwagę wolontariusza, zjadł taką parówkę.

 

 

 

 

Czy to jest akt patriotyzmu? Rozjechać, zniszczyć Muchowiec.

 

 

 

 

Niewykluczone, że matka martwego noworodka pochodzi spoza powiatu, gdzie znaleziono ciałko. Publikujemy apel śląskiej policji o pomoc w jej poszukiwaniach.

 

 

 

Seria groźnych dla życia wypadków z udziałem jednego z mebli sprzedawanych w Ikei. Firma jest przekonana, że zawinili klienci, ale wydaje ostrzeżenie i uruchamia ?akcję naprawczą?.

 

 

 

Motocyklista mógł być w szoku po wypadku, do którego sam doprowadził. Wyglądał jakby go obdarto ze skóry.

 

 

 

Porzucona budowa autostrady w woj. śląskim. Podwykonawcy nie otrzymali należnych im pieniędzy. Kto ją nam wybuduje?

 

 

 

Nie dotykajcie tych jaj. Wykryto skażenie bakteriologiczne na skorupkach. Przedstawiciele sieci dyskontów wydali apel do klientów.