Wracają po raz trzeci!

4 września 2018 0 przez administrator

Miasto się nie poddało wandalom. Postacie ze śląskich legend wkrótce znowu zaludnią Katowice. Ma być ich nawet więcej.

Figurki pojawią się na urodziny miasta. To już za kilka dni.

Infrmację o tym, że pierwsze figurki Szlaku Śląskiej Godki mają szansę wrócić na ulice Katowic podczas obchodów jego urodzin, udało nam się potwierdzić w Wydziale Promocji Miasta.

Które figurki zobaczymy jako pierwsze? To na razie sekret. Ale wiemy, że ostatecznie ma ich być więcej niż było do tej pory. Szlak Śląskiej Godki będzie rozwijany. Taki zresztą był pierwotny zamysł.

Wydawało się, że projekt zyska powszechną sympatię. Okazało się jednak, że jakaś mała grupa osób marzy o tym, by Katowice były nieciekawe i zaniedbane.

Już pierwszej nocy po ustawieniu figurek, wszystkie zostały zniszczone. Odtworzono je. Nowe figurki były odlane ze stopu i specjalnie zakotwiczone. To również nie pomogło. Złomiarze i zwykli wandale jedną po drugiej odcinali figurki i kradli.

Miejmy nadzieję, że niszczyciele odpuszczą. My projektowi odtworzenia Szlaku Śląskiej Godki gorąco kibicujemy. Nie należy oddawać miasta wandalom.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis – jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Fot. Szlak Śląskiej Godki.