Dramatyczna szarpanina w Siemianowicach Śląskich – zarzut usiłowania zabójstwa.

Dramatyczna szarpanina w Siemianowicach Śląskich – zarzut usiłowania zabójstwa.

21 maja 2024 Wyłączono przez administrator

W Siemianowicach Śląskich doszło do brutalnego ataku, który wstrząsnął sąsiadami. Policja zatrzymała 54-letniego mężczyznę, który usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.

W środowy poranek policjanci otrzymali zgłoszenie o szarpaninie w jednym z mieszkań. Na miejscu funkcjonariusze zastali 40-letniego mężczyznę z raną kłutą szyi. Ranny natychmiast został przewieziony do szpitala przez załogę pogotowia ratunkowego.

W mieszkaniu, gdzie doszło do tragedii, znajdowała się również kobieta oraz 54-letni mężczyzna, który według ustaleń policji, zadał cios nożem. Wszyscy uczestnicy spotkania byli pod wpływem alkoholu, co utrudniało ustalenie dokładnego przebiegu zdarzenia. Świadkowie ciągle zmieniali swoje wersje wydarzeń, co dodatkowo komplikowało sprawę.

Policjanci zatrzymali starszego mężczyznę i kobietę, przewożąc ich do policyjnego aresztu. Po przeprowadzeniu szczegółowych czynności wyjaśniających, śledczy ustalili, że 54-latek to sprawca ataku. Został on oskarżony o usiłowanie zabójstwa, co jest tym bardziej poważne, że dopuścił się tego czynu w recydywie.

Decyzją sądu, podejrzany spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie. Sprawa wciąż jest badana przez organy ścigania, które próbują ustalić wszystkie szczegóły tego dramatycznego zdarzenia.

Na zdjęciu technik kryminalistyki stoi obok stanowiska do fotografowania, na którym siedzi podejrzany.

To kolejne tragiczne wydarzenie, które przypomina, jak niebezpieczne mogą być kłótnie pod wpływem alkoholu i jak szybko mogą przerodzić się w dramat.

***

Ważny temat:

Śląski program refundacji in vitro to wielka tajemnica wiary.

***

KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Fot. arch. red.