Hotel dla kotów powstaje w katowickim schronisku.

Hotel dla kotów powstaje w katowickim schronisku.

20 maja 2024 Wyłączono przez administrator

W Katowicach rozpoczęła się budowa nowego pawilonu dla kotów w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ulicy Milowickiej. Inwestycja, która powstaje dzięki środkom z budżetu obywatelskiego, ma zostać ukończona do końca tego roku i kosztować ponad 1,57 miliona złotych.

Prezydent Katowic, Marcin Krupa, podkreślił, że nowy pawilon pomieści około 80 kotów i znacząco poprawi warunki ich pobytu w schronisku. W ramach projektu powstanie parterowe skrzydło o powierzchni około 170 m² z 13 pomieszczeniami, w których koty będą mogły być odseparowane w zależności od potrzeb, np. chore od zdrowych.

Pawilon będzie też wyposażony w zewnętrzne wybiegi osłonięte okapem, co pozwoli zwierzętom na korzystanie z nich nawet podczas deszczu.

Budowa rozpoczęła się od rozbiórki starego budynku gospodarczego. Nowy pawilon zostanie połączony z istniejącymi budynkami schroniska łącznikiem.

Projekt budowy pawilonu dla kotów zdobył prawie 17,9 tys. głosów w głosowaniu mieszkańców w ramach IX edycji budżetu obywatelskiego.

Poniżej – na placu budowy. Fot. KAW.

***

Chodziło o nasze zdrowie i życie: „Czas próby. Część trzecia”.

Po kliknięciu otworzy się strona z filmem. Tam wystarczy kliknąć „odtwórz film”.

 

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***