Przestał oddychać, był na granicy śmierci.

Przestał oddychać, był na granicy śmierci.

20 maja 2024 Wyłączono przez administrator

Ciężki wypadek na torowisku w Sosnowcu: 37-letni mężczyzna został porażony prądem. Przestał oddychać, był na granicy śmierci.

W Sosnowcu doszło do groźnego wypadku, gdy 37-latek został porażony prądem elektrycznym podczas wykonywania prac na torowisku. Mężczyzna, pracując na wysokości około 4,5 metra, przypadkowo dotknął trakcji kolejowej o napięciu 3000 voltów, co doprowadziło do natychmiastowego porażenia prądem.

Na miejscu byli inni ludzie, którzy natychmiast przystąpili do udzielania pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie. Widząc dramatyczną sytuację rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową.

Chwilę później na torowisku pojawili się dwaj policjanci, którzy przejęli akcję ratunkową. Dzięki przeszkoleniu w zakresie udzielania pierwszej pomocy, skutecznie kontynuowali resuscytację aż do przybycia załogi pogotowia ratunkowego.

Kiedy karetka dotarła na miejsce, ratownicy medyczni natychmiast przetransportowali poszkodowanego do szpitala, gdzie mężczyzna otrzymał dalszą, niezbędną pomoc. Lekarze podkreślili, że szybka reakcja zarówno świadków, jak i policjantów, była kluczowa dla uratowania życia 37-latka.

To zdarzenie przypomina, jak ważne jest natychmiastowe reagowanie w sytuacjach zagrożenia życia. A także jak ważne są pokazy i szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej akcji ratunkowej, świadkowie wypadku, policjanci i służby ratunkowe, wspólnie przyczynili się do ocalenia ludzkiego życia.

***

Ważny temat:

Śląski program refundacji in vitro to wielka tajemnica wiary.

***

KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***