Krzemowa Dolina Europy

20 września 2018 0 przez administrator

Katowice w czołówce europejskich miast. Stolicę woj. śląskiego uznano za jedną z Krzemowych Dolin Europy.

?EMEA Tech Cities? to ranking centrów technologicznych Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu. W rankingu tym aż trzy polskie miasta znalazły się na bardzo wysokich pozycjach. Z dumą możemy napisać, że wśród tych trzech miast są Katowice.

Kraków, Katowice i Poznań zajęły odpowiednio trzecie, szóste i ósme miejsce jako miasta z największym i najszybciej rosnącym potencjałem technologicznym w Europie.

– Jako stolica ponad dwumilionowej metropolii, Katowice są doskonałym ośrodkiem dla rozwoju biznesu – przekonuje prezydent Marcin Krupa. – To miasto prawdziwie europejskie, w którym nowoczesność twórczo nawiązuje i przenika się z tradycją. Dziś mówimy o potencjale naukowym, gospodarczym i infrastrukturalnym całej metropolii, której Katowice nadają tempo.

Czołowe centra technologiczne Europy znajdują się poza Polską. To Londyn, Madryt i Dublin. W branżach związanych z zaawansowanymi technologiami zatrudniają ponad 70 tys. osób każde. Toteż samym Katowicom nie sposób się z nimi mierzyć. Ale jako metropolia możemy skutecznie je gonić.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis – jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.