Bardzo smutne podsumowanie świątecznego weekendu na drogach woj. śląskiego.

Bardzo smutne podsumowanie świątecznego weekendu na drogach woj. śląskiego.

2 kwietnia 2024 Wyłączono przez administrator

Rodziny w żałobie.

***

Od piątku do poniedziałku na śląskich drogach doszło do 18 wypadków, w których śmierć poniosły 3 osoby, a 20 zostało rannych. Policjanci zatrzymali też 108 nietrzeźwych kierowców.

dwaj umundurowani policjanci przy dwóch oznakowanych motocyklach oraz radiowozie policji
Zakończył się okres wielkanocnego wypoczynku, w którego trakcie nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało około dwóch tysięcy policjantów śląskiej drogówki wspieranych przez mundurowych innych pionów służbowych.

Od Wielkiego Piątku do Poniedziałku Wielkanocnego, na śląskich drogach doszło do 18 wypadków drogowych, w których 20 osób zostało rannych a 3 osoby zginęły (Bytom, Kłomnice powiat częstochowski, Wojkowice powiat będziński – szczegóły poniżej).

Policjanci odnotowali również 416 kolizji drogowych. Tak określane są przez policję wypadki, w których nikt nie został ranny ani nie zginął.

Niestety w dalszym ciągu nie brakuje kierowców, którzy decydują się wsiąść za kierownicę pomimo spożytego wcześniej alkoholu. W ciągu minionych 4 dni, mundurowi zatrzymali 108 nietrzeźwych kierujących oraz 7 kierujących pod wpływem narkotyków.

Bytom

Do zdarzenia doszło na ulicy Dąbrowa Miejska w Bytomiu. 51-letni mężczyzna kierujący Volkswagenem Polo z niewyjaśnionych dotychczas przyczyn uderzył w drzewo. Niestety kierujący osobówką mieszkaniec Koniecpola w wyniku zderzenia poniósł śmierć.

Droga w miejscu wypadku była zablokowana przez kilka godzin. Policjanci zorganizowali objazdy. Wyjaśnieniem dokładnych okoliczności tego tragicznego zdarzenia zajmują się śledczy z komendy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Bytomiu.

Wojkowice

Będzińscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na przejściu dla pieszych w Wojkowicach. Pomimo prowadzonej akcji reanimacyjnej nie udało się uratować 68-letniego mężczyzny.

Do wypadku doszło w sobotę (30 marca 2024 r.) w Wojkowicach po godzinie 8:30. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 62-letni kierujący pojazdem skoda jechał ulicą Sobieskiego w kierunku Piekar Śląskich.

W pewnym momencie za rondem w okolicach centrum przesiadkowego na oznakowanym przejściu dla pieszych kierujący samochodem potrącił prawidłowo przechodzącego przez pasy 68-letniego mężczyznę. Przybyła na miejsce załoga pogotowia ratunkowego przewiozła pieszego w stanie ciężkim do szpitala.

Kierujący pojazdem skoda był trzeźwy. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy i dowód rejestracyjny.

Po kilku godzinach otrzymaliśmy informację, że pieszego niestety nie udało się uratować. Policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Jacków

Częstochowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do jakiego doszło w Jackowie. Kierujący chevroletem śmiertelnie potrącił 53-latka. Policjanci apelują zarówno do kierowców, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności!

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 40-letni kierujący chevroletem, na prostym odcinku drogi potrącił ze skutkiem śmiertelnym 53-latka, który szedł poboczem jezdni. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

***

Szokujący temat. Zobacz aby wiedzieć.

Ta historia wyciska łzy z oczu.

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Fot. policja