Jadłodzielnia z wielkanocnym menu.

Jadłodzielnia z wielkanocnym menu.

3 kwietnia 2024 Wyłączono przez administrator

Poświąteczna zbiórka darów

Zabrzanie trzymają się świątecznych tradycji: tej wiekowej, że stół ma być suto zastawiony oraz drugiej, tworzonej od kilku lat przez Stowarzyszenie Nowe Zabrze, według której jedzenia nie należy marnować, lecz dzielić się tym, co zostało podczas ucztowania.

2 kwietnia, przed Domem Parafialnym św. Anny odbyła się kolejna poświąteczna zbiórka żywności. Jej miejsce było nieprzypadkowe: to tu od ponad czterech lat działa jedna z trzech zabrzańskich Jadłodzielni.

– Kolejny raz spotkaliśmy się przed pierwszą społeczną lodówką w naszym mieście. Poświąteczne zbiórki żywności to dla nas, organizatorów, wyjątkowy czas. Dziś znów mieliśmy powód do satysfakcji – mówi Agnieszka Rupniewska, prezes Stowarzyszenia Nowe Zabrze.

Na stole ustawionym przed Jadłodzielnią szybko zrobiło się ciasno. Trafiły tam owoce, słodycze, ciasta, wędliny oraz wielkonocne potrawy. Było tak obficie, że mimo iż zabrzanie od razu częstowali się podarowaną żywnością, po brzegi zaopatrzona została również lodówka.

– Zabrzanie są wrażliwi na los potrzebujących, a nasza kampania edukacyjna z roku na roku przynosi lepsze efekty – podkreśla Agnieszka Rupniewska. – Coraz więcej osób, zamiast wyrzucać jedzenie, woli wkładać je do społecznej lodówki. Kto nie zdążył na dzisiejszą zbiórkę żywności, a chciałby się podzielić świątecznymi przysmakami, nadal może to zrobić. Poza Jadłodzielnią w Domu Parafialnym św. Anny działają w mieście dwie inne: w kościołach św. Kamila i św. Józefa – wyjaśnia.

***

Szokujący temat. Zobacz aby wiedzieć.

Ta historia wyciska łzy z oczu.

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***