Wsparcie dla prywatnych żłobków w Katowicach. One nie mogą upaść. Prezydent miasta apeluje do ich właścicieli w sprawie opłat pobieranych od rodziców.

Wsparcie dla prywatnych żłobków w Katowicach. One nie mogą upaść. Prezydent miasta apeluje do ich właścicieli w sprawie opłat pobieranych od rodziców.

6 kwietnia 2020 Wyłączono przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.
***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***
Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.
***

Prezydent Marcin Krupa podjął decyzję, że w Katowicach wypłacona zostanie pełna kwota dotacji celowej dla żłobków niepublicznych. Niezależnie od tego, żę muszą być zamknięte.

– Podjąłem decyzję o wypłacie dotacji celowej dla podmiotów prowadzących żłobki niepubliczne w pełnej wysokości za okres, w którym żłobki pozostają zamknięte z powodu ogłoszonego stanu epidemii – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Jednocześnie, w trosce o mieszkańców Katowic korzystających z miejsc opieki żłobkowej, zwracam się z apelem do właścicieli żłobków niepublicznych o podjęcie działań mających na celu obniżenie do niezbędnego minimum opłat stałych pobieranych od rodziców.

Tylko kilka miast wojewódzkich dotuje pobyt dzieci w żłobkach niepublicznych. W tym gronie są Katowice. Dotacja dla żłobków niepublicznych wynosi 600 zł miesięcznie na 1 dziecko.

W 31 żłobkach niepublicznych jest łącznie 1267 miejsc dofinansowywanych przez miasto. W tej chwili z tej formy korzystają 1144 osoby.

– Opłaty zostaną obniżone również w naszych placówkach. Poleciłem, by pilnie przygotować projekt uchwały w tej sprawie – informuje prezydent Katowice.

Katowice regularnie rozbudowują bazę żłobków miejskich. W latach 2015-2019 powstało aż 330 nowych miejsc w żłobkach (przy ul. Ordona, ul. Uniwersyteckiej, ul. Marcinkowskiego, ul. Boya Żeleńskiego i ul. Krzywoustego). Dziś jest w nich 949 miejsc.

Źródło: BP UM Katowice. Fot. Pixabay.