Osaczyli pasażera autobusu miejskiego.

Osaczyli pasażera autobusu miejskiego.

21 maja 2024 Wyłączono przez administrator

Stracił naprawdę dużo.

***

Kradzież w autobusie linii 37: Policja szuka sprawców.

Katowice – W autobusie linii nr 37, kursującym na trasie Katowice Centrum – Mikołów, doszło do zuchwałej kradzieży. 16 kwietnia 2024 roku nieznani sprawcy ukradli kopertę z prawie 4 tysiącami złotych, wykorzystując nieuwagę jednego z pasażerów.

Złodzieje działali w grupie – dwóch mężczyzn i kobieta stworzyli wokół ofiary sztuczny tłum i zamieszanie, udając pomocnych pasażerów oferujących miejsce. W trakcie tego zamieszania udało im się wyjąć kopertę z pieniędzmi z torby pokrzywdzonego.

Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu zamontowane w autobusie. Policja udostępniła wizerunki podejrzanych i apeluje do wszystkich, którzy mogą rozpoznać osoby z nagrania, o kontakt z IV komisariatem w Katowicach.

Funkcjonariusze podkreślają, że każda, nawet najmniejsza informacja może być pomocna w ustaleniu tożsamości sprawców i ich zatrzymaniu. Jeśli rozpoznajesz osoby ze zdjęć, skontaktuj się z policją. Anonimowość jest gwarantowana.

Poniżej będziesz mógł zapoznać się z komunikatem policji i sprawdzić czy wizerunki sprawców coś ci mówią.

***

Chodziło o nasze zdrowie i życie: „Czas próby. Część trzecia”.

Po kliknięciu otworzy się strona z filmem. Tam wystarczy kliknąć „odtwórz film”.

 

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Pełny komunikat policji:

Publikujemy wizerunek podejrzewanych o kradzież pieniędzy w autobusie. Jeżeli rozpoznajesz mężczyzn i kobietę, skontaktuj się z policjantami z IV komisariatu w Katowicach pod nr telefonu 47 85 137 50, 47 85 137 51 lub pod adresem e-mail: [email protected]

Kryminalni z IV komisariatu w Katowicach prowadzą czynności w sprawie kradzieży gotówki w autobusie, do której doszło 16 kwietnia 2024 roku a autobusie linii nr 37 na trasie Katowice Centrum – Mikołów. Nieustalony sprawca, wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego, w celu kradzieży koperty z pieniędzmi, działając wspólnie i w porozumieniu z 2 mężczyznami i kobietą poprzez udostępnienie miejsca pokrzywdzonemu w autobusie, stworzyli wokół niego sztuczny tłum i zamieszanie, podczas którego go okradli. Wizerunek 2 mężczyzn i kobiety podejrzewanych o udział w kradzieży zarejestrował monitoring. Łupem złodziei padła gotówka o wartości prawie 4 tys. zł.

Świadkowie zdarzenia, osoby mogące rozpoznać podejrzewanych lub posiadające jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia ich tożsamości, proszone są o kontakt z policjantami z IV komisariatu pod nr telefonu 47 85 137 5047 85 137 51 lub pod adresem e-mail: [email protected]

Gwarantujemy anonimowość!

TU ZOBACZYSZ WIZERUNKI PODEJRZANYCH – KLIKNIĘCIE OTWORZY STRONĘ POLICJI ZE ZDJĘCIAMI

 

Fot. ZTM