Słup dymu widać m.in. w Katowicach.

Słup dymu widać m.in. w Katowicach.

21 maja 2024 Wyłączono przez administrator

W Mysłowicach strażacy walczą z ogniem, który trawi dobytek kupców.

***

Trwa walka z pożarem na Mysłowickiej Giełdzie Warzywnej. Wśród płonących obiektów jest kontener, w którym zmagazynowane były opony.

Dziś w środku dnia (wtorek 21 maja) w ogniu stanęły cztery kontenery na terenie Mysłowickiej Giełdy Warzywnej. Pożarowi towarzyszy gęste zadymienie a słup dymu widać m.in. w Katowicach.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do straży pożarnej o godzinie 14:10. Na miejscu błyskawicznie pojawiły się cztery zastępy strażaków, które podjęły intensywne działania mające na celu opanowanie sytuacji.

Jak informuje młodszy brygadier Wojciech Chojnowski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach, pożar objął kontenery, w których składowano między innymi opony. To one były przyczyną gęstego, czarnego dymu, który jest widoczny z daleka.

Chociaż Mysłowicka Giełda Warzywna kojarzy się głównie z handlem produktami rolnymi, na jej terenie prowadzi się handel rónież innymi towarami. W jednym z kontenerów znajdował się magazyn opon, co dodatkowo skomplikowało działania gaśnicze.

Przyczyna pożaru na chwilę obecną pozostaje nieznana, a służby skupiają się na lokalizowaniu źródła ognia i zapobieganiu dalszemu rozprzestrzenianiu się płomieni.

***

Ważny temat:

Śląski program refundacji in vitro to wielka tajemnica wiary.

***

KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Fot. czytelnik